SvitavyAligators
2:9(2:2,0:1,0:6)
so 14. 9. 2024 20:00 @ SH Na Střelnici Svitavy, 1. liga žen, 1. kolo

ŠEST BRANEK V POSLEDNÍ ČÁSTI ROZHODLO O VÍTĚZSTVÍ ŽEN

V sobotu ženy Aligators Šitbořice odehrály 1. ligové kolo. Ve víkendovém dvojzápase hráli v sobotu proti Svitavám. Nedělní utkání bylo z důvodu kritické povodňové situace v Moravskoslezském kraji odloženo. Ve Svitavách se hrálo vyrovnané utkání, v němž o konečném výsledku rozhodla poslední třetina, kterou náš tým vyhrál 6:0. Ke konečnému výsledku 9:2 nejvíce přispěla Simona Janečková a Tamara Pevná (obě 2+2).

První branka utkání padla velmi rychle. Již ve 25. vteřině se domácí tým dostal do vedení. Nám se podařilo srovnat ve 3. minutě z florbalky Petry Drápalové. Náš tým šel poprvé v utkání do vedení v čase 13:38, když se prosadila Simona Janečková. Soupeřky do konce třetiny srovnaly na 2:2, avšak poslední slovo mohl mít náš tým. Nařízené trestné střílení jsme však neproměnili.

Ve druhé třetině viděli diváci pouze jednu branku, kterou po šťastném odrazu vstřelila našeho hráčka Tamara Pevná.

Hned v úvodní minutě poslední častí navýšila naše vedení Petra Ondráčková. V čase 45:55 navýšila naše vedení svou další brankou Tamara Pevná, což donutilo domácí tým si vzít oddechový čas. Náš tým byl ovšem v nezastavení. Ve 49. minutě se z volného úderu prosadila Simona Janečková a o chvíli později zvyšovala již na 7:2 Petra Ondráčková. Poslední dvě branky našeho týmu padly až v posledních 3 minutých, když se prosadila Jitk"a Drápalová a Iveta Špičáková, které uzavřely výsledek na konečných 9:2.