PetroviceAligators
5:6 sam. náj.(4:1,0:1,1:3)
so 17. 2. 2024 17:00 @ SH ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné, Národní liga, 22. kolo

MUŽI PROHRÁVALI V PETROVICÍCH 0:4, PŘESTO VYHRÁLI

V sobotu se odehrálo poslední kolo základní části Národní ligy východ, ve kterém se náš tým utkal s týmem Z.F.K. Petrovice. Tým chtěl prodloužit vítěznou sérii na 3 zápasy. To se jim nakonec povedlo, i když prohrávali v první třetině 4:0.

První 2-3 minuty vyrovnaného utkání to nevypadalo, že tam domácí „nasypou“ během několika minut 4 branky. V 6. minutě byl vyloučen Tomáš Líznar a Petrovice šťastnou brankou po nečekaném odskočení míčku využili přesilovou hru. Následoval rychlý gól na 2:0. Pak měl náš tým několik menších šancí, ale neproměnil. V čase 15:00 dal soupeř již svou 4. branku a vypadalo, že je po zápase. V 17. minutě zastavil Tomáš Líznar samostatný únik hostujícího hráče na branku a následně přihrávkou našel Pavla Zbořila, který vstřelil první branku Aligators Klobouky. V závěru třetiny mohli hosté opět navýšit, ale náš tým ubránil oslabení.

„Nutno říci, že jsme absolutně nedodrželi taktické pokyny hry, které jsme chtěli praktikovat.”
Marek Heča, asistent trenéra mužů Aligators Klobouky

Druhá třetina byla spíše taktická bitva. Dost se čekalo na chyby. Domácí Petrovice měli míček na hokejkách, avšak moc šancí si nevypracovali. Náš tým trpělivě čekal na protiútoky, které sice přišly, ale nedařilo se zakončit. V 39. minutě jsme „dostali nabídnutou“ přesilovou hru, kterou svou druhou brankou Pavel Zbořil využil a asistoval opět Tomáš Líznar.

Na úvod 3. třetiny jsme si nechali dát „lacinou branku“ a hosté opět odskočili na 5:2. V 50. minutě vstřelil po krásné střele svou branku navrátilec do sestavy – Jakub Repka po nahrávce Matyáše Zouhara. V čase 57:56 byl vyloučen hráč Petrovic. Náš tým v čase 59:41 při hře v 6 bez brankáře svou přesilovou hru využil a snížil 3. brankou Pavla Zbořila po přihrávce Jana Černovického na 4:5 brankou. Uběhlo pár vteřin a náš tým v 59:53 zásluhou Tomáše Líznara vyrovnal a šlo se do prodloužení.

V prodloužení měli oba týmy velké šance, ale rozhodly až nájezdy. Jedinou branku vstřelil Pavel Zbořil a brankář Vojtěch Dvořák vychytal všechny střelce.

Z.F.K. Petrovice - Aligators Klobouky 5:6pn
branky: 7. Dominik Chvastek, 9. David Morcinek, 13. Roman Oborák, 16. David Morcinek, 43. Roman Oborák - 17. Pavel Zbořil, 40. Pavel Zbořil, 50. Jakub Repka, 60. Pavel Zbořil, 60. Tomáš Líznar, N Pavel Zbořil; rozhodčí: Martin Müller - Michal Nehera; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 27; zásahy brankářů: Pavel Kulla 29 - Vojtěch Dvořák 25; po třetinách: 4:1, 0:1, 1:3, 0:0