AligatorsSlovan
6:7(5:3,0:2,1:2)
ne 17. 3. 2024 14:00 @ SH Křenovice, Národní liga, 4. kolo

VÝBORNÝ VSTUP DO ZÁPASU MUŽŮM K VÍTĚZSTVÍ NESTAČIL, TÝM SESTOUPIL

V neděli se odehrálo 4. utkání série play-down, ve kterém domácí tým odvracel sestup do nižší soutěže, protože již prohrával 3:0 na zápasy. Po 49 vteřinách tým vyhrával 2:0, avšak ani tento výborný začátek nestačil na vítězství v zápase a po prohře 7:6 se po dlouhých letech loučíme s Národní ligou.

Hned po necelé půlminutě proběhl Jakub Hladký celé hřiště a střelou do spodního rohu otevřel skóre utkání. V čase 0:49 Roman Chovan trefil neskutečně z výběhu do pravé šibenice a stav 2:0. V 5. minutě se poprvé prosadil soupeř, když vyslal dalekonosnou střelu. Vedení o 2 branky vrátil týmu Matyáš Zouhar. Soupeř snížil v oslabení, avšak přesilovou hru jsme také využili, když branku po asistenci Adama Klimeše trefil Tomáš Líznar. Další oslabení a další branka v naší síti, což znamenalo v 15. minutě stav 4:3. V 19. minutě viděli fanoušci poslední branku úvodní třetiny, když se trefil Jan Černovický po asistenci Jakuba Hladkého a navýšil vedení na 5:3.

Druhá třetina zápasu byla kouskována velmi častými vyloučeními, avšak obě branky padly při hře v plném počtu a do sítě na domácím brankářem Polákem. Stav po 2. třetině byl 5:5.

„V dnešní derniéře série jsme byli dle mého názoru lepším týmem, micméně nás dlouhodobě trápí koncovka, koncentrovanost v utkání po celých 60 minut a disciplína.”
Marek Heča, asistent trenéra mužů Aligators Klobouky

Ve 46. minutě utkání se poprvé ujali vedení hosté z Havířova, když dorazily míček po zmatku před brankou. Na rozdíl 2 branek zvýšil vedení v 51. minutě hostující kapitán Jakub Molin. Náš tým už bohužel pouze korigoval v 54. minutě brankou Matyáše Zouhara, kterému nahrával Jan Černovický. Konečný výsledek 6:7 znamenal konec sezóny a našeho účinková v Národní lize. Příští rok zabojujeme a věříme, že se do soutěže v brzké době vrátíme.

Aligators Klobouky - TJ Slovan Havířov 6:7
branky: 1. Jakub Hladký, 1. Roman Chovan, 7. Matyáš Zouhar, 11. Tomáš Líznar, 19. Jan Černovický, 54. Matyáš Zouhar - 5. Matěj Erbs, 9. Filip Hromádka, 15. František Kyc, 21. Matěj Sedláček, 37. František Kyc, 46. Denis Kukla, 51. Jakub Molin; rozhodčí: Jan Frýdek - Michal Havelka; vyloučení: 6:4; využití: 1:2; diváků: 11; zásahy brankářů: Samuel Polák 12 - Ivo Sikora 22; po třetinách: 5:3, 0:2, 1:2