Světlá n/SAligators
3:4(0:2,2:2,1:0)
ne 22. 9. 2024 16:00 @ SH Světlá nad Sázavou, Pohár, 2. kolo

ŽENY V POHÁRU POSTUPUJÍ A ČEKÁ JE OSTRAVSKÉ FBC

O víkendu se hrálo 2. kolo Poháru Českého florbalu žen, ve kterém náš tým hrál na půdě Světlé nad Sázavou. Ligové rivalky jsme ve vyrovnaném zápase přetlačili a v dalším kole náš čeká extraligový soupeř z Ostravy. Velkým specifikem poháru žen se kratší herní čas, který je zde pouze 3 x 15 minut, místo tradičního 60minutového.

Úvodní vyhrané vhazování nás nabilo energií. V čase 2:54 se nám podařilo vsítit první branku, když po chaosu před domácí brankou se nejlépe zorientovala Jitra Drápalová a poslal náš tým do vedení. O navýšení skóre se v 8. minutě postarala opět Drápalová, tentokrát kapitánka Petra Drápalová, sestra Jitky. Další branku jsme mohli přidal v přesilové hře, avšak ani velký tlak k brance nevedl. Do kabin se šlo za stavu 0:2.

V úvodu druhé části ženy opět nevyužily přesilovou hru, což je později mohlo mrzet. Místo vedení o 3 branky soupeř po krásné akci snížil. Následně přišla rozhodující pasáž zápasu. Dvěma brankami v rozmezí 1 a půl minuty jsme si po brankách Petry Ondráčkové a Simony Janečkové vypracovali rozhodující náskok. Soupeřky udeřily na konci třetiny, když 2 vteřiny před koncem snížili na 2:4.

V poslední části jsme ubránili hru v oslabení, ale branku se nám vstřelil nepodařilo. Domácí tým v čase 43:47 snížil na rozdíl 1 branky, avšak náš tým si již vítězství zkušeně pohlídal a postoupil do dalšího kola.