Související zápasy

ŽENY DOMA UHRÁLY 6 BODŮ

O uplynulém víkendu se ženský tým představil na domácí půdě. Nejprve se v sobotu utkal s loňským účastníkem ČEZ Extraligy ze Znojma a v neděli v divokém utkání proti Jihlavě, kdy se oba týmy několikrát vystřídaly ve vedení. Nakonec ženy obě utkání ovládly a stále si drží stoprocentní bilanci.

V sobotním utkání kralovaly obě brankářky. První třetinu ovládl tým ze Znojma, když se v 7. minutě prosadil po dorážce. V druhé třetině diváci též viděli jen jednu branku, a to našeho týmu, z čepele Simony Janečkové. Za vyrovnaného stavu se šlo do poslední části, ve které jsme se nejprve ujali vedení po sesterské spolupráci Drápalových, když Jitka nahrávala Petře, která trefila přesně bližší šibenici. V 56. minutě na konečných 3:1 vstřelila branku Karolína Kohoutková, když po zisku míčku udělala pár kroků a poslala do „20 nad" na zadní tyčku.

Komentář trenéra Zdeňka Dolíhala:

"Nebyl to tak jednoduchý zápas, jak by jsme asi podle počtu soupeřek čekali. V první třetině nám nevycházelo, co jsme si stanovili a podle toho to vypadalo. Stejně jako v prvním ligovém zápase jsme hráli třetinu od třetiny lépe. Hráli jsme trpělivě a utkání rozhodli ve třetí třetině. I přes důležité vítězství máme více věcí, na kterých musíme pracovat. Zítra nás čeká další těžké utkání. Děkujeme soupeři a rozhodčím za utkání. "

Komentář vedoucího hostů Marka Krpouna:

"Pro nás byl zápas velice těžký a stál nás hodně sil, jelikož jsme nastopili s 9 hráčkami. I tak jsme předvedli velmi bojovný výkon a troufnu si říct, že jsme byly ve 2. třetinách vyrovnaným soupeřem. Chybělo nám štěstíčko, ale to se stává. Výborně nás podržela golmanka po celý zápas. Zítra nás čeká další velmi těžké utkání, takže zahojit rány a zítra podáme lepší výkon. děkujeme soupeřům za zápas."

Aligators Šitbořice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:1
branky: 24. Simona Janečková, 53. Petra Drápalová, 56. Karolína Kohoutková - 7. Bára Procházková; rozhodčí: Jan Kouba - David Zástřešek; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Eva Kulíšková 17 - Veronika Šplíchalová 18; po třetinách: 0:1, 1:0, 2:0

Zápas proti Jihlavě byl divoký již od prvních vteřin. Hrál se aktivní florbal. Diváci viděli v první části 3 branky, z nichž 2 v přesilových hrách. O úvodní branku se postaral v 9. minutě hostující tým. Nám se podařilo srovnat v přesilového hře brankou Jitky Drápalové. Na poslední branku museli diváci čekat na čas 19:59, když jsme inkasovali v oslabení. Ve druhé třetině se o vyrovnaní postarala Simona Janečková střelou ze středu. Poprvé do vedení jsme se dostali po proměněném trestném střílení Ivetou Špičákovou. Soupeř srovnal na 3:3 o několik vteřin později. Po důrazu před brankou se nejlépe zorientovala Petra Ondráčková, jejích branka znamenala opět naše vedení. Po chvíli bylo po chybě v rozehrávce srovnáno. Do konce třetiny se prosadila Pavla Buráňová, takže do šaten se odcházelo za stavu 5:4 pro náš tým. V poslední části se podařilo hostům dvěma brankami otočil průběžné skóre na 6:5 a potřetí v utkání se dostat do vedení. Náš tým se dokázal vzchopit a v čase 52:04 vyrovnal po akci Kláry Konečné. O poslední branky utkání se v obou zápasech tento víkend postarala Karolína Kohoutková, která rozhodla o našem vítězství svou dorážkou.