ZlínAligators
6:5(2:2,1:2,3:1)
ne 21. 1. 2024 15:00 @ SH SPŠ Zlín, Národní liga, 18. kolo

TĚSNÁ PORÁŽKA S LIONS

Oproti prvnímu vzájemnému měření sil muži předvedli fantastický výkon. Muži živili šance na body až do posledního okamžiku, avšak ani závěrečná powerplay nestačila na srovnání. Shrnutí nedělního utkání naleznete níže.

Fanoušci ve sportovní hale SPŠ Zlín nečekali na branku dlouho. Již v páté minutě poslal Aligátory do vedení Jakub Hladký, který těžil z přihrávky Mateje Galajdy. První třetina byla pěknou přetahovanou. V 10. minutě totiž za Lions vyrovnal nejproduktivnější hráč Jakub Haša. O minutu později však vrátil vedení Aligátorům kapitán Dlouhý. 5 minut před sirénou měl poslední slovo domácí Blažek, který srovnal stav utkání.

Oba týmy se i nadále střídali ve střílení branek. Vedení na stranu našich mužů vrátil v polovině utkání Pavel Zbořil. Druhou asistenci v utkání zapsal Adam Doupovec. Jak správně očekáváte, tak další branka byla z hole domácího hráče a nenechala na sebe dlouho čekat. Již ve 32. minutě to bylo 3:3. Poslední slovo e druhém dějství měl Filip Konstant, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a dorazil skákající balónek.

Do branky Aligátorů se po dlouhých 2 měsících postavil Vojtěch Dvořák. I přes dlouhou pauzu držel muže celou dobu nad vodou. Bohužel na střelu Adama Reka ze 43. minuty byl krátký a Zlín tak opět srovnal vývoj utkání. V polovině utkání, jak je již zvykem, vrátil vedení Aligátorům druhou brankou v utkání Pavel Zbořil. Bohužel toto vedení mělo nejkratšího trvání, přesně 14 vteřin, než vyrovnal Haša. Po dalších 27 vteřinách viděla zlínská hala další branku. Bohužel však pro Lions. Poprvé v utkání tak šli domácí do vedení. Branka, kterou vstřelil Lukáš Chalabala, byla jedinou, na kterou fanoušci neviděli odpověď. I přes závěrečnou powerplay se mužům nepodařilo vyrovnat a ze Zlína se vraceli s prázdnou po těžkém boji a těsné porážce 5:6.

Zlín Lions - Aligators Klobouky 6:5
branky: 10. Jakub Haša, 15. Vladimír Blažek, 32. Lukáš Ondroušek, 43. Adam Rek, 51. Jakub Haša, 52. Lukáš Chalabala - 5. Jakub Hladký, 11. Martin Dlouhý, 29. Pavel Zbořil, 37. Filip Konstant, 51. Pavel Zbořil; rozhodčí: Tomáš Húska - Pavel Vích; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 94; zásahy brankářů: Matěj Kubíček 17 - Vojtěch Dvořák 22; po třetinách: 2:2, 1:2, 3:1

Pozápasové hodnocení trenéra mužů, Jakuba Gremmela: Krásné a kvalitní utkání, které bohužel pro nás, opět dopadlo bez bodového zisku. Rozhodla cca minutová ztráta koncentrce v průběhu třetí třetiny, kdy jsme soupeři dovolili otočit zápas a dát finální podobu skore. O to horší, že situace vznikla opět po vstřelené brance, kdy jsme se dostali do vedení a nadechovali k vytouženému vítězství. Gratulujeme soupeři, který předvedl kvalitní výkon, kdy hlavně jeho první lajna nás dostávala do značných problémů. Pro tuhle soutěž je nadstandardní. Přeji pěknou neděli všem a nevěšme hlavu: Prohráli jsme vem to ďas, příští týden...hrajem zas :-)