AligatorsP.E.M.A.
4:6(0:0,3:1,1:5)
so 13. 1. 2024 20:00 @ SH Křenovice, Národní liga, 17. kolo

PRVNÍ UTKÁNÍ V ROCE 2024 V KŘENOVICÍCH

Muži se vrací na domácí půdu. Po nezdaru v Kopřivnici se svěřenci Jakuba Gremmela poprvé v novém roce představí na domácí palubovce. Preview k utkání naleznete níže.

První vzájemné měření sil proběhlo 21. 10. v rámci 7. kola na půdě sobotní vyzyvatelů SK P.E.M.A. Opava. Tehdy utkání ovládli naši muži poměrem 8:5. Velkou zásluhu na vítězství měl Pavel Zbořil, který zaznamenal hattrick a přidal jednu asistenci. V brance úřadoval Samuel Polák s úspěšností zákroků nad 88%

Vyzyvatel z Opavy neměl nejlepší závěr rok 2023, když v posledních 4 utkání nevyhrál ani jedno. Dvakrát zapsal bod za prohru v prodloužení. Poslední utkání loňského roku prohrála P.E.M.A. na půdě Torpeda poměrem 3:5. S prvním utkání v roce 2024 však přišla první výhra po dlouhé době. Na domácí půdě v důležitém boji o poslední místo v tabulce porazila Opava Sršně z Rožnova 6:5.

Aligátoři jsou na tom s bilancí posledních utkání velmi podobně, což potvrzuje také pohled na tabulku, kde oba týmy sousedí na 10., resp. 11. příčce. Muži zaznamenali poslední výhru 2. 12. proti Třinci, když jej na domácí půdě porazili 9:6. V první lednovém utkání podlehli Kopřivnice 6:10.

"Tahounem" P.E.M.Y. je Jan Mazur, který se přesně trefil celkem 18 a k tomu zapsal dalších 8 asistencí. V brankovišti Opavané sází na Kryštofa Bezděka, který odchytal bezmála 720 minut, během kterých si poradil s 81% střel na něj vyslaných.

V brankovišti Aligátorů se usadila slovenská posila, Samuel Polák. Ten se postavil k 10 utkání, během kterých úspěšně zneškodnil 84,4% střel.

Podaří se svěřencům Jakuba Gremmela zvítězit v boji o 10. místo a vzdálit se tak posledním Sršňům? Buďte u toho již tuto sobotu netradičně od 20 hodin v Křenovické sportovní hale