AligatorsAsper
4:7(0:3,3:2,1:2)
so 27. 1. 2024 18:00 @ SH Křenovice, Národní liga, 19. kolo

O OSUDU DOMÁCÍHO UTKÁNÍ ROZHODLA PRVNÍ TŘETINA

Vstup do utkání se na výbornou povedl soupeři. 3 brankový rozdíl po 20 minutách se nakonec stal tím rozhodujícím. I přes to, že muži několikrát v utkání dotahovali brankové manko, tak vyrovnat se jim nepodařilo. Reportáž z domácího utkání si můžete přečíst níže.

První branka 19. kola Národní ligy na sebe v Křenovicích nenechala dlouho čekat. V 5. minutě se trefil hostující Mannl. V sedmé minutě to bylo již 0:2, když Samuela Poláka překonal Trávníček. Trápení mužů pokračovalo i nadále. Střeleckou převahu, kterou na hřišti měli, nedokázali přetavit v branku. Na druhé straně soupeř těžil z minima maximum a ve 14. zvýšil na 0:3.

Muži se ve druhé třetině zkoncentrovali a dvěma "slepenými" brankami se vrátili do utkání. Nejprve v čase 26:18 rozvlnil Byvanovu síť Martin Karpíšek. Když ho po minutě napodobil Galajda, tak to bylo už 2:3. Soupeř si pak sice vzal zpět vyšší brankový rozdíl, ale muži zareagovali rychlou brankou Zbořila a ve 35. minutě byl stále rozdíl pouhé jedné branky. Poslední slovo druhého dějství měli hosté, přesněji Michal Šíma, který vrátil Šumperku dvoubrankové vedení.

Třetí třetinu doprovázelo velké množství vyloučení, které rozkouskovaly hru. Skóre se měnilo 3x do 50. minuty, bohužel však dvakrát ze strany soupeře a pouze jednou na straně Aligátorů. Dvě vyloučení mužů v samotném závěru základní hrací doby jim znemožnila pokus o vyrovnaní skóre.

Soupeř opanoval utkání v Křenovické hale celkový poměrem 7:4. Ve 20. kole Národní ligy čeká svěřence Jakuba Gremmela havířovské Torpedo.

Aligators Klobouky - Asper Šumperk 4:7
branky:
27. Jan Černovický, 28. Matej Galajda, 35. Pavel Zbořil, 49. Tomáš Líznar - 5. Jan Mannl, 7. Jiří Trávníček, 14. Michal Šíma, 33. Štěpán Maixner, 36. Michal Šíma, 44. Ondřej Mrázek, 50. Matěj Ivo Pírek; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 4:2; využití: 1:2; diváků: 18; zásahy brankářů: Samuel Polák 4, Aleš Padalík 3 - Antonín Byvan 23; po třetinách: 0:3, 3:2, 1:2