MUŽI ZVÍTĚZILI PO ČTVRTÉ V PRODLOUŽENÍ

Muži byli v utkání produktivnější, ale Havířov zachránila silná koncovka a posunula utkání do prodloužení. V tom však muži ukázali, že letos jsou prodloužení jejich a připsali si již čtvrté vítězství v této dovednosti.

Do utkání vstoupili lépe naši muži, když v osmé minutě využili první nabídnutou přesilovou hru. Adam Doupovec posunul na Pavla Zbořila, a ten opět ukázal, že v úvod sezóny ho zastihl v dobré formě. O 5 minut později bylo vyrovnáno. Kozelský bleskově zasunul spoza brány a mohl slavit.

Druhá třetina začala stejně jako ta předchozí, tentokrát však ve prospěch domácích. Po vyloučení Chovana neváhal Jan Vojáček a i on využil první přesilovku svého týmu. Mužům se podařilo vyrovnat v druhé polovině třetiny a to zásluhou Jana Černovického, který využil přihrávky Adama Klimeše

Netrvalo dlouho a Jan Černovický se radoval podruhé. Na počátku třetího dějství využil přihrávky Romana Chovana a otočil vývoj utkání. Na jeho branku navázal ve vlastním oslabení Martin Karpíšek, který poslal muže do dvoubrankového vedení. Navíc, tato branka byla pro Martinou tou první v dresu Aligators! Gratulujeme!

Dvoubrankové vedení mužům dlouho nevydrželo, přesně tedy 50 vteřin, než se podruhé v utkání prosadil domácí Jan Vojáček a snížil na rozdíl jediné branky. Tento zápasový obraz vydržel až do samotného závěru. Domácí se rozhodli pro dlouhou, dvě minuty trvající, hru v šesti, kterou se jim k nelibosti našich mužům podařilo využít. 22 vteřin před závěrečnou sirénou poslal utkání do prodloužení nejproduktivnější hráč Slovanu, František Kyc.

Prodloužení bylo plné soubojů a příležitostí. Tou rozhodující byla ta v čase 63:49. Roman Chovan ke dvěma asistencím přidal i vítěznou branku.

Pozápasový komentář trenéra Patrika Procházky:
Moc nevím, co si o dnešním zápasu myslet. Byl to zatím nejméně atraktivní zápas letošní sezóny, a už proto jsme jej měli přetavit ve 3 body. Chybělo málo. Obrana z naší strany zlepšená, ale ještě nám tam proklouzl laciný gol v 1. třetině. Srážela nás zbytečná vyloučení a na můj vkus velmi málo bloků na ose, tyto situace nám vzali bod. V prodloužení jsme nejlepší, ale potřebujeme 3 body jako sůl. Doma už si je vezmeme. HOU ALI