P.E.M.A.Aligators
5:8(1:2,2:4,2:2)
so 21. 10. 2023 18:00 @ SH ZŠ Mařádkova Opava, Národní liga, 7. kolo

MUŽI VEZOU Z OPAVY PLNÝ POČET BODŮ

Skvělý výkon brankáře Poláka, či hattrick Zbořila. I to jsou faktory, které pomohly mužům v cestě za prvním vítězstvím za plný počet bodů. Mužům se na severu podařilo zvítězit 8:5 a po zásluze zapisují 3 body. Reportáž z utkání naleznete níže.

Vstup do 7. kola Národní ligy vyšel lépe našim mužům. V sedmé minutě dostali první možnost přesilové hry a tato výhoda neměla dlouhého trvání. Po osmi vteřinách přihrál Repka na mantinel Pavlu Zbořilovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Na začátku 9. minuty vidělo 65 opavských fanoušků 2. branku utkání a mohli se radovat. Jan Rabinský prostřelil Poláka a srovnal. Ale ani tento stav dlouho netrval. Po 73 vteřinách se míček ocitl před volným Zbořilem, který tentokrát ze vzduchu, vrátil vedení zpět na stranu mužů. Ve 13., potažmo 14. minutě byli Aligátoři vyloučeni, což dokonce vedlo k minutové přesilové hře 5 na 3. I přes nepříznivou úspěšnost oslabení z minulých utkání se mužům podařilo oslabení přečkat a do kabin tak odcházeli s náskokem jedné branky.

Přestávka více prospěla hostům, nebo to tak aspoň ze začátku vypadalo. Ve 22. minutě Repček srovnal vývoj utkání na 2:2 a o 3 minuty později dokonce Opava vedla, když stejný hráč využil další vyloučení našich mužů. Avšak pak přišla skvělá odpověď Aligátorů. V čase 27:21 se prosadil Matyáš Zouhar, o 19 sekund později zkompletoval hattrick Pavel Zbořil. A když se v polovině utkání prosadil, ze samostatného úniku, Adam Klimeš, tak už to bylo 5:3 z pohledu Aligátorů. Skvělou druhy třetinu potvrdil v 37. minutě Martin Karpíšek.

Třetí třetinu lemovalo mnoho vyloučení, z nichž většina byla na straně Aligátorů. Domácím se podařilo dvakrát skórovat, ale obě branky nezůstaly bez odpovědi. O první se postaral svojí druhou brankou Matyáš Zouhar a tečku za sobotním zápasem udělal v čase 59:56 gólem do odkryté klece Adam Petřivalský.

Muži tak zažili úspěšný výjezd do Opavy, když si po vítězství 8:5 připsali první vítězství za plným počet bodů.

S.K. P.E.M.A. OPAVA - Aligators Klobouky 5:8
branky: 9. Jan Rabinský, 22. Vojtěch Repček, 25. Vojtěch Repček, 44. Matěj Krušberský, 58. Marek Klečka - 7. Pavel Zbořil, 10. Pavel Zbořil, 28. Matyáš Zouhar, 28. Pavel Zbořil, 31. Adam Klimeš, 37. Martin Karpíšek, 58. Matyáš Zouhar, 60. Adam Petřivalský; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 2:5; využití: 2:2; diváků: 65; zásahy brankářů: Tadeáš Beil 17 - Samuel Polák 38; po třetinách: 1:2, 2:4, 2:2

Pozápasové hodnocení Patrika Procházky:
Do Opavy jezdí Aligators vyhrávat, a to jsme dnes splnili. První výhra za 3 body, i přesto, že našim obráncům zápas příliš nevyšel. V bráně jsme ale dnes měli zeď. Držíme venkovní neporazitelnost a na to musíme navázat i doma. Dnes konečně zlepšené souboje 1v1 i 2v1, zlepšená předbranková hra a konečně i oslabení. Hloupé a přísné vyloučení nás mohly stát zápas. Sporné situace všechny proti nám, i přesto jsme se nenechali rozhodit. Za 3 body a za zlepšení v těchto aspektech hry děkuji svým hráčům.