AsperAligators
5:3(1:0,1:1,3:2)
so 4. 11. 2023 19:00 @ SH Gymnázium Šumperk, Národní liga, 9. kolo

MUŽI TĚSNĚ PODLEHLI ŠUMPERKU

Vyrovnané utkání s lepším koncem pro domácí. Muži si poprvé v sezóně nepřipsali na hřišti soupeře ani bod, když domácímu Šumperku podlehli 3:5. Reportáž z utkání naleznete níže.

Utkání 9. kola Národní ligy - skupiny východ rozehráli muži v sobotu na půdě Asperu Šumperk. A vstup do utkání vyšel lépe domácím. Už od 6. minuty byli totiž ve vedení, když se prosadil Jiří Kamler za asistence Mrázka. I přes množství šancí, které si naši muži zvládli vypracovat, se jim nepodařilo vsítit branku. Do druhé třetiny tak odcházel soupeř s jednobrankovým vedením.

Stejně jako vstup do utkání, tak i vstup do druhé části vyšel lépe domácím. Ve 24. minutě se radoval Ivo Pírek a bylo to 2:0 pro Asper. V polovině utkání měli naši muži pasáž, kdy se jim podařilo vyvíjet velký tlak na domácí obranu, ze kterého plynulo vyloučení ve 34. minutě. Mužům stačily pouhé 4 vteřiny, aby přesilovou hru využili zásluhou vlastní branky Antonína Harapáta. Ke konci druhé třetiny se muži dočkali i druhé branky...ta však kvůli předcházejícímu faulu nebyla uznána.

Stejně se muži té důležité branky dočkali. Ve 43. minutě to vzal Matyáš Zouhar na sebe a přesnou ranou vyrovnal na 2:2. Když už to vypadalo, že se muži dostali zpět do utkání, tak přišlo vyloučení, které zbytečně nabídlo soupeři příležitost. Šumperka sice přesilovou hru nevyužil, ale pak přišlo 15 vteřin, které rozhodly utkání. V čase 49:32 vrátil vedení na stranu domácích Petr Matěj a když ho po 15 vteřinách doplnil Venouš, tak to pro muže bylo těžké. Naději pro Aligátory vykřesal 5 minut před poslední sirénou Roman Chovan, když využil přihrávky Františka Chmely a bylo to 3:4. Poslední slovo však měl Šumperk, respektive Jiří Trávníček, který trefil pravdou branku a pojistil vítězství domácí 5:3.

Muži tak poprvé v letošní sezóně odjíždí ze hřiště soupeře bez zisku bodu. V dalším utkání vyzvou naši muži Torpédo Havířov, a to na domácí půdě v Křenovicích v neděli od 18 hodin.

Asper Šumperk - Aligators Klobouky 5:3
branky: 6. Jindřich Kamler, 25. Matěj Ivo Pírek, 50. Petr Matěj, 50. Daniel Venouš, 60. Jiří Trávníček - 34. Antonín Harapát, 44. Matyáš Zouhar, 56. Roman Chovan; rozhodčí: Jan Galuszka - Michal Prouza; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 147; zásahy brankářů: Antonín Byvan 18 - Samuel Polák 28; po třetinách: 1:0, 1:1, 3:2