AligatorsVikings
4:9(0:2,2:4,2:3)
so 14. 10. 2023 20:00 @ SH Křenovice, Národní liga, 6. kolo

KOPŘIVNICE NEDALA MUŽŮM ŠANCI

Již od prvních chvil bylo vidět, že soupeř z Kopřivnice si přijel do Křenovic pro vítězství. Přidával jednu branku za druhou a skóre se zastavilo na hodnotách 4:9 z pohledu našich mužů.

V sobotu od 20 hodin se v Křenovicích rozehrálo 6. kolo Národní ligy mužů skupiny východ. Muži v rámci něj přivítali celek FBC Vikings Kopřivnice a dlouhá cesta hostům nezabránila v lepším vstupu do utkání. V 5. minutě totiž faulující Adam Klimeš nabídl hráčům Kopřivnice první přesilovou hru a hosté nezaváhali. Jakub Kostelník našel na zadní tyči volného Tomáše Janka a ten přesně usměrnil míček za záda Dvořáka. I přes šance domácích Aligátorů se znovu radovali hosté. V 16. minutě si připsal druhou asistenci Kostelník, když asistoval Zátopkovi.

První polovina utkání byla pro muže noční můrou. Dvě vyloučení, obě hosté proměnili a k tomu další dvě branky a v polovině utkání to bylo již 0:6. Po oddechovém čase Patrika Procházky se tým zvedl a ve 33. minutě vykřesal naděje Roman Chovan, který z poloviny propálil vše, včetně brankáře hostí. O minutu později zahrál obránce hostí v brankovišti a trestného střílení se zkušeně ujal Adam Doupovec a bez jediného problému snížil na 2:6. Tento stav vydržel až do přestávky.

Bohužel i přes slibný závěr druhé třetiny ze strany našich mužů se třetí třetina nevyvíjela podle jejich představ. V posledním dějství si druhou branku připsal Adam Doupovec a také se prosadil Tomáš Líznar. Více toho muži nezvládli a 4 branky jim na vítězství nestačily. K nelibosti domácích fanoušků se hosté ve třetí třetině prosadili celkem 3krát a vraceli se domů s vítězstvím 9:4.

Muži mohou napravit své zaváhání již v sobotu, kdy je čeká cesta do Opavy na utkání s místním celkem.