1997 – 2004

Vznik klubu slučováním menších klubů z vesnic – Brumovice, Šitbořice, Klobouky u Brna

1997 (1 družstvo)

Přihlášení nejstarší části současné oddílu FbC Aligators (TJ Sokol Klobouky) do ČFbU (České florbalové unie).

1998/1999 (1 družstvo)

Ve své první sezóně bylo družstvo mužů TJ Sokol Klobouky po neúspěšné kvalifikaci zařazeno do 4. ligy – divize východ. Sezóna nebyla příliš úspěšná, družstvo se pohybovalo na konci tabulky.

1999/2000 (1 družstvo)

Před danou sezónou nastal rozmach florbalu a vznikaly nové kluby. Proto byla zavedena 5. liga. V rozřazovacím kvalifikačním turnaji družstvo mužů TJ Sokol Klobouky uhájilo 4. ligu – Přebor JmFbU I. Sezóna byla docela úspěšná, družstvo skončilo na 5. místě.

2000/2001 (1 družstvo)

Družstvo mužů začalo hrát pod novým názvem 1. FbC Hukot Klobouky 1. Jihomoravskou ligu. Družstvo posílili 3 odchovanci dorostu a 3 hráči z okolí. Povedl se jim však pouze začátek sezóny, na konci sezóny skončilo družstvo na 8. místě.

2001/2002 (2 družstva)

Družstvo mužů 1. FbC Hukot Klobouky sestoupilo do 5. ligy. Družstvo starších žáků 1.FbC Hukot Klobouky hrálo tuto sezónu 1. Jihomoravskou ligu – Divizi Brno a skončilo na posledním 12. místě.

2002/2003 (3 družstva)

Po sestupu hrálo družstvo mužů 1. FbC Hukot Klobouky Jihomoravský přebor – Divizi I a jeho cílem byl návrat do Jihomoravské ligy mužů. Po vyrovnaném výkonu v průběhu celé soutěže (z 21 zápasů jen 2 porážky) družstvo zvítězilo v Jihomoravském přeboru a postoupilo do Jihomoravské ligy. V sezóně vstoupili poprvé do soutěží ČFbU (přesněji do JmFbU – Jihomoravská florbalová unie) florbalový oddíl  1. FbC Aligators Brumovice a Orel Šitbořice. Družstvo starších žáků 1. FbC Aligators Brumovice hrálo Jihomoravskou ligu a na konci sezóny družstvo obsadilo skvělé 5. místo. Družstvo mladších žáků Orel Šitbořice hrálo Jihomoravskou ligu a družstvo skončilo také na 5. místě. S oddílem Orel Šitbořice spolupracovalo mužské družstvo ŠT Orel (Šitbořský a Těšanský Orel), které hrálo 1. Amatérskou ligu, kde na konci sezóny skončilo na posledním místě a sestoupilo. Vzhledem k nedostatku hráčů pro dané kategorie na další sezónu a z důvodu zlepšení kvality jednotlivých družstev se tyto dva oddíly jako první spojily pod jednotným názvem 1. FbC Aligators.

2003/2004 (3 družstva)

Družstvu mužů 1. FbC Hukot Klobouky se sezóna nevydařila. Družstvo skončilo na 10. místě v Jihomoravské lize a opět sestoupilo do Jihomoravského přeboru. Do soutěží JmFbU vstoupil Orel Šitbořice 1. FbC Aligators s družstvem mladších žáků a 1. FbC Aligators Brumovice s družstvem starších žáků. Družstvo mladších žáků skončilo na výborném 2. místě a družstvo starších žáků na skvělém 3. místě. Obě družstva postoupila do kvalifikace o postup na Mistrovství České republiky, ale dál se jim postoupit nepovedlo. I tak to byl pro obě družstva velký úspěch. Družstvo žákyň ZŠ Těšany 1. FbC Aligators bylo přihlášeno do Jihomoravské ligy. Pro nedostatek družstev se však tato soutěž neotevřela, proto družstvo začalo hrát Amatérskou ligu juniorek a skončilo na 3. místě. Protože oddíl 1. FbC Aligators neměl dostatek mužů ani juniorů, aby mohl vstoupit do soutěží ČFbU, spojil se s družstvem ŠT Orel. Pod názvem Aligators hrálo družstvo mužů 2. Amatérskou ligu a družstvo juniorů Aligators B hrálo 3. Amatérskou ligu. Družstvo mužů skončilo na 3. místě a družstvo juniorů na 5. místě. Na konci této sezóny došlo ke spojení oddílu 1. FbC Hukot Klobouky s oddílem 1. FbC Aligators.