Klobouky u Brna 25. května 2022 – Florbalisté Aligators Klobouky budou na základě uzavřené dohody o postoupení soutěže s týmem 1. FBK Sršni Rožnov p/R startovat v následující sezóně 2022/2023 v 1. lize mužů.

 Sportovní organizace Aligators dojednala s klubem 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm postoupení soutěže tak, že v nadcházejícím florbalovém ročníku 2022/2023 zaujmou místo v 1. lize mužů. Klub z Rožnova měl právo startu ve vyšší soutěži na základě postupu. Nyní naopak zůstane hrát v Národní lize mužů.

 K finálnímu potvrzení dohody mezi kluby došlo na včerejším jednání Výkonný výboru Českého florbalu, kde bylo postoupení soutěže schváleno. Oba kluby můžou již v řádném termínu 26. května přihlásit soutěže na základě uzavřené dohody.

 „Možnost hrát první ligu přišla a my jsem se jí rozhodli využít. Je to obrovská příležitost pro zviditelnění florbalu v našem regionu. Chceme k nám dovézt kvalitní a atraktivní soupeře. V našem áčku se vytvořil perspektivní tým, který je ambiciózní. Proto byl náš dlouhodobý cíl první liga. Pro celý klub je to obrovská příležitost, jak se posunout zase dál. Víme, že nás nyní čeká těžké období, co se týká změn a přístupu. Věříme, že budeme konkurenceschopní a pro 1.ligu přínosem“ uvedl předseda Aligators Jakub Gremmel