V sobotu skončila velmi dlouhá sezóna pro elitní tým mužů. Po těsném nepostupu do play-off, je čekala dlouhá cesta k záchraně Národní ligy. Nejprve vyřadili v play-down Svitavy 4:0 na zápasy a nyní dokončili záchranu výhrou 3:1 na zápasy proti Hornets Brno ZŠ Horní.

FAT PIPE Aligators Klobouky – Hornets Brno ZŠ Horní  7:5
branky:
20. Roman Svoboda, 21. Adam Klimeš, 23. Dominik Král, 36. Adam Klimeš, 43. Pavel Zbořil, 43. Tomáš Líznar, 45. Tomáš Jedlička – 11. Patrik Fabián, 15. Jiří Žák, 19. Vincent Drápal, 56. Vincent Drápal, 59. Robin Růžička; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 2:4; využití: 2:0; zásahy brankářů: Patrik Rychlý ? – Michal Prokeš ?; po třetinách: 1:3, 3:0, 3:2;

Hodnocení série baráže proti Hornets Brno ZŠ Horní trenérem Jakubem Gremmelem:

“Nyní můžu říci, že jsem si Horní přál více, jak Šumperk. Nemá to nic společného se vzdáleností. Hornets známe, máme je nakoukané, známe silné stránky. Společných zápasů bylo dost, přátelkáky a poháry. Hlavně mě zajímala konfrontace na opravdu ligové úrovni, Horní dost kluků vyrostlo a májí ideální florbalový věk. Samozřejmě i výborné tahouny, kteří by měli hrát výš.
Troufám si říci, že největší rozdíl byl v tom že Hornets mělo silné okamžiky, desetiminutovka v zápase, kdy byli lepší. Jedna taková desetiminutovka nás stála první bod v sérii. My jsme v každém zápase byli přeci jenom o kousek kvalitnější. I když samozřejmě baráž a tíha okamžiku ty kvality srovnává. Každopádně moc děkuji za celou sérii Horní, každý zápas se hrál až do konce, což ukazuje jejich kvalitu.
Já sérii hodnotím pozitivně, bylo to pro nás takové malé finále se šťastným koncem. Tahle zkušenost může, tak mladému týmu jenom pomoci a může ho nachystat na velký úspěch. Při cestě jsou občas okamžiky, kdy špatně odbočíte, cesta je najednou delší. Ale nemusí to být vždy na škodu. Klukům moc děkuji za tuhle dobře zvládnutou sérii. Chvilku si odpočineme a pak se potkáme znova na ovále! HouHou Ali! Těším se na nové dobrodružství.”