Soupeři v sobotu 26.2. byly týmy FBC Dragons a TJ Sokol Husovice.

FbC Aligators U16 – FBC Dragons 2:5
branky:
26. Marek Lokaj, 40. Petr Kučera – 10. Zdeněk Provazník, 25. Jan Šimeček, 26. David Jarošek, 35. Samuel Zloch, 36. Filip Švábík; rozhodčí: Filip Volgemut – Jakub Kulhánek; vyloučení: 2:4; využití: 1:0; zásahy brankářů: Michal Růžička ? – Filip Jelínek ?; po třetinách: 0:1, 1:2, 1:2;

TJ Sokol Brno – Husovice – FbC Aligators U16 1:7
branky:
38. Adam Šimon Kasal – 13. Petr Kučera, 16. Filip Sedláček, 25. Lumír Kramoliš, 30. Adam Zouhar, 35. Marek Lokaj, 37. Marek Lokaj, 43. Lumír Kramoliš; rozhodčí: Jakub Kulhánek – Bohumil Žlůva; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jan Duchoň ? – Michal Růžička ?; po třetinách: 0:1, 0:3, 1:3;

Komentář trenéra Lukáše Růžičky:

“Výkon týmu bych chtěl zhodnotit stylem, kterým se prezentujeme i v juniorské kategorii od začátku nového roku. Úvod utkání máme solidních 5 minut, kdy hrajeme souvisle, ale pak začneme kupit individuální chyby a musí to hasit gólmani. Stejně tak tomu bylo v utkání proti týmu z Kyjova. Dobrý začátek, solidní přesilovku v úvodu, ale pak přijde chyba a dostáváme úvodní branku. Od té chvíle jsme na hřišti až do půlky poslední třetiny horším týmem. Výsledek 5:2 podtrhuje průběh zápasu. Ocenil bych výkon brankáře a posledních 7 minut, kdy jsme soupeře přetlačili a hráli lépe s množstvím šancí.

Druhý zápas nás čekal poslední tým tabulky a tím pádem takový menší tlak v podobě nutných bodů. Soupeř v malém počtu hráčů se zazdil na vlastní polovině a pro nás bylo velmi obtížné hledat skulinky. Hra byla velmi pomalá a spíše jsme nevěděli na hřiště co zvolit, než že by soupeř kvalitně bránil. Chvíli před koncem třetiny jsme soupeře dokázali potrestat a jít do vedení, ale nebylo co chválit. Nutná rozmluva o třetině znamenala zlepšený výkon do 2. třetiny a to samé i do poslední. Temnou skvrnou na tomto utkání je neodpustitelná hrubka sudího v půlce poslední třetiny, kdy místo nájezdu jsme z protiútoku dostali branku. Z konečného výsledku 7:1 jsem spokojen, ale na hře máme stále co napravovat. Přesto přístup hráčů je příkladný a sebevědomím a týmovou hrou se stále posouváme nahoru. Cílem bude postup v tabulce na konci sezony alespoň o jednu pozici výše.”