Na domácí půdě v Dambořicích nás v sobotu čekali velmi silné celky z Troopers Green, ŠŠK Očov RED a Dubňan. Že se bude jednat o velmi těžká utkání jsme se hned ujistili při úvodním zahájením každého zápasu.

V prvním utkání jsme nastoupili proti soupeři z Troopers Green s kterým jsme po celý čas hráli velmi vyrovnané utkání. V zápasu byla spousta pěkných soubojů, kombinací a střel bohužel absence mnoha gólových příležitostí vyústila v konečné skóre 4:3 pro hostující celek.

V druhém zápase jsme se utkali s jedním z největších favoritů celé ligy, a to ŠŠK Očov RED, soupeř nás od začátku přehrával a vytvářel si velmi krásné kombinace, které jsme se ze všech sil snažili překazit. Velká pochvala míří hlavně do našeho brankového prostoru, kde nás výbornými výkony držel gólman Petr Hlavoň, který překazil spoustu střel. Po polovině utkání jsme začali hrát daleko lépe, bohužel touha dát gól byla daleko větší než návrat do obranného prostoru. Konečné skóre, které bez fantastických výkonu gólmana mohlo být daleko větší 15:1 Pro Očov.

Poslední utkání jsme začali bohužel hloupými góly, které do naší branky vsítil soupeř. Přes výborné střely a parádní kombinace jsme nedokázali zásluhou perfektního výkonu protějšího gólmana dát gól. V tomto zápasu jsme odehráli podle mého názoru nejvyrovnanější a nejhezčí florbal na kterém se bohužel neodráželo konečné skóre 8:3 pro Dubňany.

Komentář trenéra Josefa Kopečka:

„Celkově bych chtěl kluky pochválit za odmakaný turnaj. Velká pochvala míří hlavně spoustě nováčkům v našich řadách, jak z řad kluků ze Šlapanic, tak také klukům, kteří hráli turnaj po velmi dlouhé době nebo poprvé ve formátu 5+1. Turnaj nám pomohl zjistit, kde máme velké mezery, a já věřím, že se na tréninkových jednotkách na ně zaměříme a co nejvíce jich z naší hry odstraníme.“