V pondělí 27. září odehráli muži 5. kolo Poháru Českého florbalu mužů, ve kterém se v Šumperku utkali o domácími Asper Šumperk. Soupeř hraje divizi, takže se dal očekával kvalitní zápas. Muži prospali začátek utkání, když na začátku 13. minuty prohrávali již 4:0. Nakonec zápas dokázali otočit a o jejich vítězství rozhodla vlastní branka 4 vteřiny před koncem zápasu. Konečný výsledek 6:5.

V dalším kole narazí na překvapení letošní Poháru – Sokol Ivanovice na Hané, který sice hraje o 3 soutěže níž, ale dokázal již vyřadit silné týmy.

Asper Šumperk – FbC Aligators 5:6
branky:
3. Jiří Trávníček, 6. Petr Matěj, 7. Jiří Trávníček, 13. Petr Matěj, 58. Michal Šíma – 29. Patrik Jedlička, 36. Pavel Zbořil, 42. Patrik Jedlička, 43. Tomáš Líznar, 57. Pavel Zbořil, 60. Michal Vařeka; rozhodčí: Václav Killar – Lukáš Minarčík; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Martin Malínek 20 – Patrik Rychlý 25; po třetinách: 4:0, 0:2, 1:4;