Český florbal vypsal v jarních měsících grant – Program rozvoje a vzdělávání oddílů Českého florbalu, který je určen pro kluby, které mají alespoň jednoho zaměstnance na plný úvazek. Našemu klubu se podařilo obhájit účast v modré skupině, do které se můžou hlásit kluby s kompletní strukturou v mužské nebo ženské části a zároveň jedním zaměstnancem (dále existuje oranžová skupina – minimálně 2 HPP a červená 3 HPP).

V rámci náročného výběrového řízení se hodnotí klub ve 3 hlavních oblastech – organizačně-manažerská oblast, sportovní a propagace + marketing. Vybrané kluby dostávají příspěvek na další rozvoj klubu, zástupci se účastní speciálních školení a zároveň navštěvují kluby s oranžové a červené skupiny v rámci stáží.

 

Komentář provozního manažera Milana Veselého:

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo obhájit účast v elitním grantu Českého florbalu. Je to ocenění pro celou organizaci Aligators, že se nám podařilo dostat mezi TOP 80 nejlepších klubů. Pro klub je to obrovský závazek, abychom nadále pracovali na dalších projektech, které nás budou posouvat dopředu. Chceme být vzorem pro sportovní organizace v naší oblasti. Osobně se moc těším na další stáže v elitních klubech, které přispívají k přinášení aktuálních trendů do naší organizace.“