Florbalový klub Aligators vznikal postupným spojováním původních oddílů:

  • FbC Hukot Klobouky
  • 1. FbC Aligators Brumovice
  • Orel Šitbořice
  • TJ Sokol Bučovice

Přihlášení nejstarší části současného oddílu FbC Aligators do České florbalové unie (Český florbal) se datuje do roku 1997. Klub se jmenoval TJ Sokol Klobouky a později FbC Hukot Klobouky. V prvních 4 sezónách se soutěží účastnilo pouze družstvo mužů, ve kterém již tenkrát úspěšně působil Pavel Volek ml., současný člen vedení klubu. V roce 2001 přihlásily Klobouky 2. tým – starší žáky.

V roce 2000 přivedl florbal do Brumovic současný předseda Jakub Gremmel. Ten společně se svým bratrancem Davidem Šumberákem a jeho kamarády začal hrát v místní sokolovně. Tým později pod hlavičkou TJ Sokol Brumovice vyhrál mistra ČR v Sokolské lize mladších žáků.

V sezóně 2002/03 přihlásily do oficiálních soutěží Klobouky tým mužů a Brumovice starší žáky pod názvem 1. FbC Aligators (název vznink podle značky hokejek většiny hráčů), a nově vzniklý tým Orla Šitbořice pod vedením pozdějšího dlouholetého předsedy Jaroslava Hály. S oddílem Orel Šitbořice spolupracovalo mužské družstvo ŠT Orel (Šitbořský a Těšanský Orel), které hrálo 1. Amatérskou ligu. Vzhledem k nedostatku hráčů pro dané kategorie na další sezónu a z důvodu zlepšení kvality jednotlivých družstev se tyto dva oddíly jako první spojily pod jednotným názvem 1. FbC Aligators.

V následující sezóně 2003/04 se poprvé objevilo družstvo v ženské složce. Tým žákyň ZŠ Těšany 1. FbC Aligators začal hrát Amatérskou ligu juniorek. Klobouky měly tým mužů a 1. FbC Aligators mladší a starší žáky. Na konci této sezóny došlo ke spojení oddílu 1. FbC Hukot Klobouky s oddílem 1. FbC Aligators.

Celý klub se postupně rozrůstal. Největší rozvoj nastal v roce 2013, kdy nejprve 9. května 2013 došlo ke sloučení s oddílem FBC Bučovice a následně došlo mezisezóně k nárustu z 8 družstev na 17. Klub disponoval kompletní ženskou složkou, a v mužské mu chyběl pouze tým přípravek.

Týmové fotky z historie