V polovině února byla restartována florbalová Extraliga žen. V týmech z Brna působí aktuálně i několik hráček Aligators. V dresu Florbal Židenice Klára a Monika Jahodovy a Veronika Muselíková, v Bulldogs Brno Anna Machálková, Pavla Buráňová a Jana Pražáková.

Včera se odehrálo již druhé derby brněnských klubů v letošní sezóně Extraligy žen. V zápase proti sobě nastoupilo 5 hráček našeho klubu a na komentátorském místě ještě seděla odchovankyně našeho klubu Eva Filipová. Na soupisce Florbal Židenice ještě naleznete Alžbětu Švehlovou, která stejně jako Eva vyrůstala v našem klubu Aligators pod vedením velkého odborníka na ženský florbal a bývalého předsedy našeho klubu Jaroslava Hály.

Z vítězství v zápase se radovaly domácí Židenice, které přehrály soupeře 10:3. Monika Jahodová přispěla 1 brankou a 2 asistencemi, což je její nejlepší bodový zápas v Extralize. Bodově se dotáhla na svoji sestru dvojče Kláru, když obě v dosavadním průběhu sezóny získaly 6 kanadských bodů. Žádné další naše hráčky v zápase nebodovaly.

Na sobotní zápas v Extralize žen bude navždy vzpomínat juniorka Anna Machálková. Dcera trenéra naší ženské sekce Radima Machálka, která od letošní sezóny působí v barvách Bulldogs Brno, vstřelila v zápase proti FBC ČPP OSTRAVA svou 1. branku v Extralize žen.

Gratulace všem hráčkám k výkonům, které předvádí v této nelehké době.