Sekretář našeho klubu florbalového klub Aligators Milan Veselý se dnes zúčastnil v rámci projektu vzdělání oddílů Českého florbalu online stáže v Torpedu Havířov. Spolu s ním se stáže účastnil i zástupce z oddílu FBC Rakovník.

Stáž z důvodu pandemie proběhla online přes Zoom. Pořádající oddíl z Havířova byl na stáž připravený – měl připravenou strukturu průběhu, díky čemuž vše probíhalo perfektně. Kromě sportovního manažera Daniela Sebera a generálního manažera Pavla Kotula se za jejich stranu účastnil i šéftrenér Ivo Jochman a náborový pracovník Lukáš Pěgřímek.

Témata byla zaměřená stáže na vybrané činnosti oddílu:

  • Organizační složka (zázemí klubu, org. struktura, členská sekce, práce s rodiči, nábory, finance, partnerské oddíly)
  • Sportovní složka (program XPS, online tréninky v době covidu, aktuální online projekt mládeže)

Komentář sekretáře Milana Veselého:

„Je škoda, že se stáž nemohla proběhnout osobně. I když je Havířov daleko, tak jsem se těšil, až mi ukážou jejich zázemí apod. Nakonec musím říct, že online stáž mě překvapila. Hlavní zásluhou na tom má pořádající oddíl Torpedo Havířov, který byl výborně připraven a ochotný sdílet vše, co nás zajímalo. Celý den proběhl v příjemné atmosféře, za což děkujeme všem jejich zástupcům. Věřím, že některé získané informace dokážeme převést do našeho klubu a tím ho posouvat dále.“