O víkendu se konalo 1. kolo Poháru Českého florbalu žen. Náš tým se postupně utkal s druholigovým Znojmem, extraligovými Židenicemi, druholigovým Pelhřimovem a Jihlavou, kterou potkávají v rámci 1. ligy.

Sobotní program byl plný očekávání, jak tým vstoupí do sezóny. Nakonec je podařilo získat 6 bodu, když po výhře nad Znojmem, se týmu podařilo porazit i extraligové Florbal Židenice.

TJ Znojmo – Aligators 1:5
branky:
41. Adéla Prokešová – 1. Petra Drápalová, 6. Martina Horáková, 23. Petra Drápalová, 30. Veronika Králová, 35. Petra Ondráčková; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Nikol Krulová ? – Barbora Sadílková ?; po třetinách: 0:2, 0:2, 1:1;

Aligators – Florbal Židenice 3:2
branky:
12. Veronika Martincová, 29. Petra Drápalová, 31. Pavla Buráňová – 12. Kamila Pravcová, 35. Kamila Pravcová; rozhodčí: Josef Pařízek – Petr Jindra; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 34; zásahy brankářů: Barbora Sadílková ? – Lenka Remešová ?; po třetinách: 1:1, 1:0, 1:1;

Komentář trenéra Jana Komínka k sobotnímu průběhu:Prvni zapas proti Znojmu byl krok do neznama, ale po prvotnich rozpacich, sme simpaticky hrajiciho soupere kombinacne prehraly. Druhy zapas nas cekaly extraligove Zidenice, favorita sme vsak duraznou obranou a nepoustely do vetsich sanci a nakonec sami zahrozily z protiutoku. I presto ze mel souper vic ze hry, vyhra 3:2 byla zaslouzenou odmenou pro cele podctive pracujici tym.“

V neděli chtěl tým potvrdit výborné sobotní výkony, což se týmu podařilo. Připsal si další 2 vítězství a došel si pro zasloužené 1. místo v tabulce.

Aligators – Spartak Pelhřimov 4:1
branky:
25. Veronika Martincová, 29. Petra Drápalová, 30. Tereza Baranová, 40. Eliška Jégrová – 32. Lucie Sůvová; rozhodčí: Jiří Kučera – Štěpán Vyskočil; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 30; zásahy brankářů: Barbora Sadílková ? – Šárka Domanská ?; po třetinách: 0:0, 3:0, 1:1;

SK Jihlava – Aligators 2:3
branky:
19. Tereza Slavíková, 38. Tereza Slavíková – 13. Petra Ondráčková, 31. Tereza Baranová, 39. Tereza Baranová; rozhodčí: Josef Pařízek – Michal Pazderník; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 38; zásahy brankářů: Daniela Václavková ? – Barbora Sadílková ?; po třetinách: 0:1, 1:0, 1:2;

Komentář asistenta trenéra Zdeňka Dolíhala k nedělnímu průběhu: „V neděli dopoledne nás čekal zápas s Pelhřimovem. Věděli jsme, že Pelhřimov má pevnou obranu a bude hrát tvrdou hru. Holky s tím počítaly, celý zápas měly pod kontrolou a došly si pro cenné vítězství. V posledním zápase prvního kola poháru nás přivítala domácí Jihlava. Soupeře jsme pustili do hodně šancí, naštěstí pro nás, je nevyužil. Holky v závěru ukázaly bojovnost a udržely těsný náskok. Pevná obrana, vytrvalý útok a z Jihlavy odjíždíme neporaženi. Velké díky patří holkám za bezchybné dodržování taktických pokynů!“

Shrnutí víkendu od trenéra Jana Komínka: „Vysledkove podareny vstup do sezony, vime ze holky dokazou vyhrat tezke zapasy, zaroven bych dobry start nepredcenoval, mame nastaveny nejake cile a tech je potreba se dal drzet. Tesime se na start ligy.“

V dalším kole čeká ženy tým HAGA Pardubice, který si vybojoval postupové 4. místo.