Fotografie: Filip Zelníček

 

V neděli 30. srpna odehráli první soutěžní utkání v nové sezóně muži. V rámci 2. kola Poháru Českého florbalu nastoupili Brně od 18 hodin na palubovce VUT CESA Brno proti týmu Florbal Židenice.

Zápas začal v rychlém gólovém tempu. Kdo přišel na zápas v 10. minutě utkání, již viděl vedení našeho týmu 5:0. Střelecký apetit týmu pokračoval, takže 1. třetina skončila vítězstvím 10:0 a fakticky bylo o vítězi rozhodnuto. Hodnocení 1. třetiny zapisovatele Adama Dostála: „První třetina je za námi – rozdíl několika lig je na hřišti bohužel vidět. Hráči Židenic se alespoň sympaticky snaží, bojují a občas zahrozí z brejků. Brankář hostí Ott je prozatím bezchybný. Golman domácích Streit vinu na gólech rozhodně nenese, připsal si několik těžkých zákroků.“

Začátek druhé části pokračoval v nastoleném tempu, takže v polovině utkání byl na světelné tabuli stav utkání 0:14, který vydržel až do konce třetiny, když náš tým nevyužil ani přesilovou hru. Hodnocení 2. třetiny zapisovatele Adama Dostála: „Druhá část je za námi – Aligátoři zvolnili na čtyři branky. Židenice sice stále bojují, dopředu je to ale pořád za nulu. Snad domácí potěší alespoň ubráněné oslabení.“

Do poslední třetiny vstoupili domácí Florbal Židenice s novým brankářem v brankovišti, kterému ale hned během necelé minuty a půl vstřelili branku Grega a Král. V čase 44:07 vstřelili domácí Židenice první branku utkání, když snižovali na 1:17. Pak se na hřišti začali dít věci, které trenér našeho týmu Patrik Procházka po zápase komentoval slovy: „Omlouvám se všem za závěrečnou šaškárnu. Obdobná situace se nám stala v lize ve Svitavách. V lize nás bude nedisciplinovanost stát body.“ A co že se vlastně stalo? Od času utkání 48:31 po čas 54:24 jsme dostali 5 dvouminutových trestů! Z toho první a pátý trest byl za špatné střídaní. Domácí tým ani jednu nabídnutou přesilovku nevyužil a zápas tedy skončil výsledkem 1:17, kdy hráčem utkání byl zvolen Lukáš Gregr.

Dalším soupeřem týmu bude FBC Slovácko, se kterým jsme se utkali i v minulém ročníku.

 

Florbal Židenice – Aligators 1:17
branky:
45. Dan Lošťák – 3. Filip Juřica vlastní, 6. Pavel Zbořil, 6. Tadeáš Grega, 8. Tomáš Jedlička, 10. Pavel Zbořil, 13. Pavel Zbořil, 14. Patrik Jedlička, 14. Tomáš Líznar, 14. Pavel Zbořil, 15. Jiří Šubík, 21. Pavel Zbořil, 28. Matyáš Zouhar, 29. Pavel Zbořil, 30. Tadeáš Grega, 42. Tadeáš Grega, 42. Dominik Král, 44. Tadeáš Grega; rozhodčí: Jan Frýdek – Jan Kvapil; vyloučení: 1:5; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Pavel Streit ?, Filip Gotschim ? – Vojtěch Ott ?, David Nečas ?; po třetinách: 0:10, 0:4, 1:3;

 

Komentář trenéra Aligators Patrika Procházky:

„Výsledek není tak důležitý, jako předvedená hra. Naše herní pojetí se postupem času zlepšovalo. Od druhé třetiny zápasu jsme začali být silní na florbalkách a neřešili jsme herní situace pouze individuálně. Soupeř nás dozadu příliš neprověřil, ale i přesto jsme nadělali spoustu chyb, které budou soupeři v lize nekompromisně trestat. Pokud chceme tento mladý tým vidět nejen v pohárů co nejdál, musíme být maximálně koncentrovaní 60 minut za jakéhokoliv stavu. Závěr zapasu toho byl důkazem, takhle se prezentovat nemůžeme.