Nová sezóna florbalu je tady. Po několika měsících tvrdé přípravy se naše elitní týmy představí v Poháru Českého florbalu.

V sobotu 29. srpna odstartují novou sezónu ženy, které nastoupí v rámci Poháru Českého florbalu v Jihlavě. Tým se postupně utká s nováčkem ženské kategorie TJ Znojmo, extraligovým týmem Florbal Židenice v sobotu, a v neděli s druholigovým Spartak Pelhřimov a domácím týmem SK Jihlava, se kterým se utkávají v rámci 1. lig y žen.

 

Komentář asistenta hlavního trenéra žen Zdeňka Dolíhala:

“O víkendu nás čekají první ostré zápasy nové sezóny. Do Jihlavy vyrážíme v skoro plné sestavě. Postupně se utkáme se Znojmem, Židenicemi, Pelhřimovem a Jihlavou. Nevíme, co od soupeřek čekat, protože pauza byla dlouhá, ale holky jsou rozehrané z kempu a jsou připraveny zúročit měsíce tvrdé přípravy v náš prospěch. Když ke kvalitní obraně, která nás zdobila minulou sezónu, přidáme i útok, který jsme trénovali, popereme se o ty nejvyšší příčky.”

 

Pohár Českého florbalu žen – 1. kolo (SH SK Jihlava)

10:00 TJ Znojmo vs. FbC Aligators

Online přenos

14:30 FbC Aligators vs. Florbal Židenice

Online přenos

10:30 FbC Aligators vs. Spartak Pelhřimov

Online přenos

15:00 SK Jihlava vs. FbC Aligators

Online přenos

 

V neděli nastoupí od 18 hodin ve sportovní hale VUT CESA Brno k prvním soutěžnímu zápasu nového ročníku tým mužů proti Florbal Židenice. Soupeř má start sezóny na sebou, když o minulém víkendu připsal v rámci 1. kola poháru výhru 4:2 na VSK VUT Skurut Hai Brno, a následně prohry 8:5 s Florbal Kuřim, 6:2 s TJ Sokol Lanžhot a 14:2 s Hornets Brno ZŠ Horní. Zisk 3 bodů jim stačil v tabulce na 4. místo, které se poslalo do zápasu proti našemu klubu.

 

Komentář asistenta hlavního trenéra mužů Patrika Procházky:

„Čeká nás první ostrý start, ve kterém bychom chtěli zúročit tří měsíční přípravu na sezónu. Už žádné přáteláky, ale ostrý zápas, který se zapíše do statistik. Se soupeřem z Židenic se střetáváme poslední sezóny v rámci Jihomoravské ligy, kde nastupuje náš C tým i tak pro nás budou brněnští velkou neznámou. Do zápasu jdeme až na pár omluvenek v plné sestavě. Hráči mají jednu z posledních možností, jak se nám ukázat a přesvědčit tak trenérský tým o svých kvalitách, pořád bojují o sestavu. Všichni si uvědomujeme, jak je důležité zahájit kvalitním výkonem novou sezónu, do zápasu podle toho také naskočíme.

 

Pohár Českého florbalu mužů – 2. kolo (VUT CESA Brno)

18:00 Florbal Židenice vs. FbC Aligators

Online přenos