O víkendu čekaly na ženy A dva domácí zápasy. V sobotu se utkaly s posledním týmem tabulky, a to se Rtyní v Podkrkonoší, kterou nekompromisně porazily 7:2. V neděli očekávaly příjezd soupeřek z Dobrušky. Tento zápas rozhodoval o výsledném postavení v tabulce. Ženy vyhrály 5:4 a po základní části se umístily na krásném 4. místě.

 

Komentář Peťky Drápalové:

„Před posledním hracím víkendem jsme si stanovily jasný cíl, a to 6 bodů, abychom se posunuly na 4. příčku v tabulce. V sobotním zápase proti Rtyni se nám úplně nedařilo dostat do tempa, ale naštěstí jsme proměňovaly šance, které jsme si vypracovaly a zápas jsme zvládly celkem bez problémů. Nedělní zápas proti Dobrušce byl úplně jiný, s výhledem na to, že se oba týmy pravděpodobně střetnou v play-off, jsme si nedarovaly ani milimetr volného místa na hřišti. Zápas připomínal spíše boj než florbal, nám se ale podařilo vstřelit o jeden gól víc než soupeři a před play-off jsme si zvedly sebevědomí.“

 

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – Orel Rtyně v Podkrkonoší 7:2
branky: 
12. Monika Jahodová, 17. Karolína Kohoutková, 19. Petra Drápalová, 21. Monika Jahodová, 23. Veronika Martincová, 46. Sabina Mátlová, 60. Veronika Martincová – 37. Helena Klazarová, 40. Kristýna Štěpánová; rozhodčí: Jakub Cigl – Zdeněk Rada; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 31; zásahy brankářů: Barbora Sadílková 14 – Veronika Čubová 18; po třetinách: 3:0, 2:2, 2:0;

 

Komentář vedoucího domácích Petry Ondráčkové:

Dnešní výkon byl na soupeře dostačující, ale pokud chceme zopakovat pozitivní výsledek i zítra musíme podat daleko lepší výkon. Celý tým děkuje dnes skvělému výkonu naší golmanky Barči Sadílkové, která má největší zásluhu na dnešní výhře. Děkujeme soupeři za dnešní zápas a doufáme, že se na zítra dobře vyspíme a připravíme.

 

Komentář trenéra hostí:

Nechali jsme se opět unést nasazením Šitbořic hned od začátku utkání a pak už si to soupeř jenom hlídal. Musíme zapracovat na tom, abychom nechodili do zápasu jen splnit povinnost. Přejeme soupeři dalekou cestu touto soutěží, protože udělali od začátku sezóny velký posun. Díky soupeři za utkání.

 

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBC Dobruška 5:4
branky: 
12. Petra Ondráčková, 18. Petra Ondráčková, 28. Petra Ondráčková, 39. Veronika Králová, 46. Petra Ondráčková – 17. Jitka Růžičková, 24. Diana Peterová, 31. Diana Peterová, 34. Diana Peterová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 32; zásahy brankářů: Barbora Sadílková 20 – Tereza Svobodová 23; po třetinách: 2:1, 2:3, 1:0;

 

Komentář trenéra domácích Jana Komínka:

Po delší době jsem si trošku vyřval hlasivky, z naší strany povedený konec první a začátek třetí třetiny, jinak to byl převážně boj, je ale dobré vědět, že i ten zvládneme. Navíc máme načteného dalšího případného soupeře pro play off, takže s víkendem spokojenost. Díky všem za účast.

Komentář trenéra hostí:

Druhá část byla v dnešním zápase od nás nejpovedenější. Bohužel ale už v několikátém zápase v nové roce nám chybí vždycky kousek k tomu takové zápasy, kde jsme lepší, dotáhnout do vítězného konce. Ale věřím, že to zlomíme hned za týden a ukážeme, že jsme lepší. Díky za zápas.