Před koncem roku 2019 dorazilo do našeho klubu Aligators rozhodnutí o zamítnutí dotace ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), která tvoří skoro 50 procent celého našeho ročního rozpočtu. Problematiku zamítnutých dotací ze strany MŠMT přestavuje autor ve svém článku na Seznam zprávy – https://1url.cz/jzMOl

 

Vyjádření předsedy klubu Jakuba Gremmela k problému zamítnutí dotace:

„Ano, tento problém se týká i nás. Za mě je to byrokratické rozhodnutí ministerstva, které vůbec nezajímá sport v ČR. Můžeme neustále dokola mluvit o tom, jak český sport za světem zaostává. Celý ten problém ale začíná u státu (v tomto případě zastoupeného MŠMT) a jeho přístupu k podpoře sportu.

Už nyní máme v klubu mnoho dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnují rozvoji našeho klubu, a tedy rozvoji našich dětí. Peníze, které mělo ministerstvo poslat, tvoří skoro 50 % celého našeho ročního rozpočtu klubu a jsou určeny právě těm, kteří svůj čas v klubu tráví – trenérům, kteří rozvíjí naše děti. O to víc je to pro mě nepochopitelné.

Nicméně chci všem našim členům a fanouškům slíbit, že situaci zvládneme a už nyní chci poděkovat lidem, kteří nám pomáhají, jak finančně, tak fyzicky. Náš klub to samozřejmě v rozvoji trošičku přibrzdí, ale určitě nezastaví. V těchto situacích se pozná, jak je náš klub silný, věřím, že silný je. Rok 2019 se nám podařilo překonat, nyní už pracujeme na naplnění rozpočtu pro rok 2020, takže bude zase lépe. Omlouvám se, že tento rok začínáme takovou zprávou, ale přijde mi správné se k situaci také vyjádřit.“