A to hned dva za výhru 9:8 po prodloužení! Mohlo to však být tříbodové vítězství, nebýt ztráty koncentrace na začátku třetí třetiny. „Dva body bychom před zápasem brali všema deseti“, prohlásil spokojeně trenér Jakub Gremmel.

TROOPERS – ALIGATORS KLOBOUKY TEAMSTORE.CZ 8:9p (1:3, 1:3, 6:2, 0:1)

Branky Aligators: 13., 25. 57. a 61. Zbořil (Gregr, Líznar, Kučera); 5. 7. a 30. Líznar (3x Gregr); 33. Gregr; 51. Fila M. (Král)

Sestava: Rychlý, Ott – Zouhar, Gregr, Frank, Líznar, Zbořil, Kučera, Bábíček, Klimeš, Šmerák, Jedlička, Bajnar, Kolaja, Kejík, Fila R., Fila M., Král, Chmela, Svoboda

Nástup do zápasu byl pro Aligátory  perfektní. Ve 13. minutě to bylo již 3:0 v jejich prospěch, když perfektně zužitkovali brejkové situace. Domácí Troopers sice trpělivě bušili do pevné obrany, ale do výraznější šancí je hosté nepouštěli. Nakonec se však přeci jen domácím podařilo na konci první třetiny snížit na 1:3.

Druhá třetina začala přesně jako první. Třináctá minuta a hostující Aligátoři už měli na svém kontě tři přesné zásahy. Těsně za polovinou utkání tak na výsledkové tabuli svítil stav 6:1 pro Aligators a málokdo v hale chápal, co se to vlastně děje. Ale stejně jako na konci první, tak i na konci druh třetiny se Troopers podařilo po menším zaváhání snížit. Do kabin se po druhé dvacetiminutovce odcházelo za stavu 6:2 pro Aligators.

Úvod třetí třetiny poznamenala nekoncentrovanost Aligátorů, spojená s pozdějším příchodem ze šatny a výsledkem byly dvě obdržené branky během 82 vteřin. Najednou byla Telnice zpět v zápase. Následovalo vyloučení Pavla Zbořila na 5 minut za hrubost, poté Michala Fily za sekání a domácí dvojnásobnou přesilovku využili. A už to bylo jen o jednu branku – 5:6. O dva góly se ještě podařilo Aligátorům odskočit, ale domácím se přesto podařilo vyrovnat na 7:7.

Vedení na stranu Aligators strhl v závěru Zbořil, v poslední minutě však vyrovnal Knotek. Šlo se tedy do prodloužení. V něm se domácí pokusili o hru bez brankáře – tedy přesilovku 4 na 3. To se jim však vymstilo a do prázdné branky  dopravil míček Zbořil.

Aligátoři si tak připsali cenné dva body do tabulky. Na tento výkon budou chtít navázat v sobotu, netradičně ve sportovní hale TEZA Hodonín, kde jejich soupeřem bude od 20:00 tým z Horní Suché.