Starší žákyně po polovině sezóny druhé

 Naše starší žákyně v sezóně 19/20 hrají ve své soutěží pořád proti 3 stejným soupeřům:  Bulldogs Brno, Znojmo a Židenice. Tyto týmy se mezi sebou utkávají každé kolo v turnajovém systému na 3×10 minut čistého času.

Tuto sezónu se nám počet holek oproti minulým sezónám velice zvedl, což je dobře, hodně holek chodí pravidelně na oba tréninky týdně, to je taky dobře pro to, aby se povedlo je dostat na vyšší úroveň, která se v této věkové kategorii už přece jen hůř dohání. Holky se ale snaží tak to určitě vyjde. Počet 16 holek 2005-2006 !!!! (plus dalších 8 ročník 07-08)je výborný, mrzí mne, že jsem to netušil před sezónou, abychom přihlásili třeba i orelskou ligu aby se ty mladší a nové mohly pořádně vyhrát.

Co se ligových utkání týká, odehráli jsme 10 zápasů (7-1-2), jako družstvo jsme zatím nastříleli nejvíce gólů ze všech, 72 v deseti zápasech i jsme nejméně inkasovali, pouze 13x. Nic to ale nemění na tom,  že se bohužel před nás v tabulce dostalo Znojmo, se kterým máme negativní bilanci 1-1-2 na zápasy i když si dovolím říct, že jsme ve všech zápasech byli minimálně vyrovnaný soupeř. Hold proti Znojmu už hrát nechceme:-). Ale není se na co vymlouvat, musíme jim to tam na jaře nasypat, šancí je dost. Proti Buldočkám a Židenicím si i díky velkému počtu holek a tím i možnosti neustále napadat a nutit je k chybám zatím vedeme dobře, bez ztráty bodu.

V utkáních se Znojmem, které jsou i díky velké kvalitě jejich starších žákyň florbalově pěkné, dostávají největší prostor holky, co už chodí dlouho, proti zbylým dvěma soupeřům se snažím o to, aby po části zápasu hrály nové holky sami v pětce a musely si poradit bez těch zkušenějších. Bulldogs a především Židenice (v omlazené sestavě) se kolo od kola zlepšují a tak na jaře budou moct naše nové holky ukázat, že se jim trénování vyplatilo. I vzhledem k našemu letošnímu cíli – dalšímu postupu na NMČR starších žákyň – hrajeme přece jen i na výsledek, ale při rozhodnutém stavu bych chtěl, aby na jaře tyto zápasy už dohrávaly jen „druhá a třetí pětka“.

Na závěr trocha čísel: během podzimní sezóny jsme do dnešního dne měli 30 tréninků a víkendových turnajů (25 + 5), nikomu se nepodařila 100% účast, ale pár holek se drží nad číslem 95% což je výborné, hodně z hráček má účast nad 70%. Průměrná účast na tréninku je 12,7 hráčky :-), to je taky pokrok. Na většině trénink je i gólmanka, věc dříve ne moc samozřejmá.

Je jasné, že není jen florbal ale i jiné kroužky a záliby, ale jen tréninkem se můžeme zlepšovat. Doufám, že i v druhé polovině sezóny bude účast podobná a že se nám bude dařit.

Starší žákyně 19-20 :

            Anna Sigmundová 98, Adamcová Natka 49, Šťastná Stázka 2, Machálková Verča 55, Machálková Barča 99, Kocáková Natka 38, Svrčinová Nela 26, Poláčková Lucka 21, Poláčková Klára 34, Parmová Terka 35, Snášelová Barča 20, Trumpešová Dita 82, Malíková Klára 26, Danielová Verča 36, Wronková Denisa 37, Humpolíková Joanna 6, Jašková Barča 23.

https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/6XG1