V sobotu 19. října se tým mužů Aligators Klobouky Teamstore.cz utkal v rámci 6. kola s FBC Letka Toman Finance Group. V divokém zápase, ve kterém bylo k vidění několik velmi zajímavých situací, podlehli hostům 7:6 po prodloužení.

Diváci se ještě nestačili vrátit z bufetu zpět na tribunu, a v čase 00:14 se již soupeř ujal vedení 1:0.  Ve 3. minutě vzal domácí kapitán Radim Fila míček na vlastní polovině, navedl si ho na střed a nekompromisně zakončil 1:1. Střídání skóre pokračovalo až do konce 1. třetiny, která nakonec po brankách Pavla Zbořila a Lukáše Gregra, skončila 3:3.

Na začátku druhé třetiny se dostali do vedení hosté z Ostravy, když domácí hráč Roman Svoboda poslal přihrávku místo na spoluhráče, do vlastní branky. V čase 30:53 srovnal na 4:4 Michal Fila, kterého pohotovou nahrávkou našel Dominik Král. Vyrovnaný stav trval pouze 16 vteřin, než se hosté již popáté v zápase dostali do jednobrankového vedení. Před koncem třetiny soupeř odskočil na dvoubrankové vedení 6:4, což platilo i po 2. třetinách.

V poslední části bylo k vidění větší množství vyloučení. V 54:44 se podařilo využít přesilovou hru Radimovi Filovi, který razantní střelou do šibenice snížil na 5:6. Tlak domácích sílil. Zbývaly necelé 4 minuty do konce třetiny, když si hostující hráč srazil míček do vlastní sítě. Vyrovnaný stav 6:6 se již do konce třetiny nezměnil a zápas šel do prodloužení 3 na 3 hráče.

Domácí vyhráli úvodní vhazování, a po odvolání brankáře hráli „přesilovou hru“ 4 na 3. Situace nevyužili. Soupeř získal rozehrávkou míček a hrálo se 3 na 3. Na domácí straně došlo k nedorozumění ve střídání hráčů, čehož ale soupeř ještě nevyužil. Rozhodl až v situaci, kdy se Dominik Hubl rozběhl s míčkem, a z půlky střelou přesně k tyči rozhodl, že bod navíc si odvezou hosté.

Aligators Klobouky Teamstore.cz – FBC Letka Toman Finance Group 6:7p
branky:
4. Radim Fila, 10. Pavel Zbořil, 12. Lukáš Gregr, 31. Michal Fila, 55. Radim Fila, 57. Marcel Balek – 1. Dominik Hubl, 7. Tomáš Lokša, 10. Lukáš Toman, 23. Roman Svoboda, 32. Jan Hranický, 39. Lukáš Toman, 62. Dominik Hubl; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 15; zásahy brankářů: Vojtěch Ott 23 – Martin Hrabáček 19; po třetinách: 3:3, 1:3, 2:0, 0:1;