V sobotu 12. října nastoupil tým mužů Aligators Klobouky Teamstore.cz k 5. kolu Národní ligy východ, ve kterém po povedené 3. třetině, porazil Spartak Pelhřimov 8:1. Pro tým to bylo druhé vítězství v řadě, a první letošní před domácími fanoušky. Dominik Král, který byl vyhlášen nejlepší hráček utkání na domácí straně, přispěl k zisku 3 bodů do tabulky, 2 brankami a stejným počtem asistencí.

Před začátkem utkání, byla na žádost majitele sportovní haly (Obec Křenovice), držena minuta ticha za zesnulého Karla Gotta. Následně již oba nabuzené týmy, zahájily utkání. Na první branku nemuseli diváci čekat dlouho. V 5. minutě si Jakub Gremmel naběhl na hranici velkého brankoviště a po nahrávce Tomáše Líznara otevřel účet dnešního utkání a poslal Aligators do vedení 1:0. V zápase bylo k vidění velké množství šancí, takže oba brankáři měli plné ruce práce. Druhá branka padla až ke konci třetiny. Lukáš Gregr křižnou přihrávkou našel volného Patrika Jedličku, který se štěstím v čase 17:32 backhandovou střelou zvýšil na 2:0.

V 7. minutě druhé třetiny se podařilo týmu Pelhřimova snížil. Domácí obránce chtěl poslal své spoluhráče do rychlého protiútoku, ale místo toho „nahrál“ přímo na čepel soupeře, který se nemýlil a snížil na 2:1. Ve 27. minutě Radim Fila udržel po přihrávce Dominika Krále míček u mantinelu proti 2 soupeřům, natáhl ho na střed, a nedal brankáři hostů šanci, 3:1 pro Aligators.

V úvodu poslední části se naskytla pro domácí tým přesilová hra. Realizační tým si vybral oddechový čas, i přesto se branku vstřelil nepodařilo. Ve 46. minutě dostal Dominik Král na půlce hřiště přihrávku do plného běhu od Tomáše Líznara, utekl obránci Pelhřimova a zvýšil vedení na 4:1. Neuběhla na časomíře ani minuta, a domácí se radovi znovu. Dominik Král na polovině hřiště zachytil přihrávku soupeře, a ač v obležení celé pětice soupeřů, dal na svůj střelecký instinkt, nabral směr hostují brána, střela, gól 5:1. Čas 47:48 a další branka v brance hostů. Dominik Král zpracoval těžký míček na polovině hostů, který poslal na Michala Filu, který si připsal první branku v dresu Aligators. V času 48:29 poslal Lukáš Gregr luxusní přihrávku na Pavla Zbořila, který sám stojící před prázdnou brankou, navýšil skóre na 7:1. Diváci viděli ještě jednu branku. Domácí Jakub Gremmel rychle rozehrál volný úder na volného Lukáše Gregra, a než se soupeř zorientoval, byl již míček v jejich brance. Stav 8:1 v čase 50:00. Hostující tým se po téhle vstřelené brance rozhodl vystřídat brankáře. Do konce zápasu se již stav nezměnil, takže si domácí tým připsal vítězství 8:1.

Velký respekt si zaslouží věrný fanoušek hostů z Pelhřimova, který bez ohledu na stav utkání, neustále povzbuzoval pokřiky a bubnováním svůj tým.