V sobotu 28.9. jsme prvním kolem zahájili sezónu starších žákyň. V letošní sezóně se budeme potkávat se třemi týmy, tradiční soupeři budou Znojmo, Židenice a Bulldogs Brno. Jak jsme připraveni?

Po předchozích letech, kdy jsme bojovali s malým počtem hráček v této kategorii, to vypadá, že letos by to mohlo být výrazně lepší. Tým okolo holek, které jsou ročník 2005 a které táhnou starší žákyně (a už i dorostenky) už třetím rokem (dvojčata Machálkovy, Anička Sigmundová a Natka Adamcová) – těm patří velký dík za prakticky 100% účast na všech zápasech – a holek které už delší dobu taky hrají, nám přibylo 6!!! nových hráček, ať už zkušených nebo nových které ale florbal taky hrály. Na soupisce máme letos 16 hráček ročníků 2005-2006 víceméně aktivních, což nám dává konečně i možnost konkurence v týmu, nikdo už nemusí mít nic jisté:-). Za starší žákyně by postupně měly nastupovat i některé šikovné mladší žákyně.

Věřím, že při potřebné účasti na trénincích se nám podaří kolem těchto zkušených holek vytáhnout všechny ostatní na vyšší úroveň a to by znamenalo, že pro další sezónu, kdy skončí hráčky ročníku 2005 v této kategorii, budeme mít zajištěny další starší žákyně plus dobrý kádr pro dorosteneckou kategorii, kde se nám pevně věřím bude dařit i letos. 

Cíle pro letošní rok tím pádem máme jen ty nejvyšší:-), znovu se kvalifikovat na MČR, v lize počítat spíš vítězství, zúčastnit se pár turnajů během sezóny ale hlavně udržet tento vysoký počet holek u florbalu abychom pro další sezóny měli v kategoriích potřebný počet aktivních hráček. K tomu vede jen jedna cesta – aktivní účast na tréninku od holek ale i atraktivní náplň tréninků aby nás to bavilo, o to se i jako klub budeme snažit. Vzhledem k tomu, že se sjíždíme z různých míst, to není jednoduché, ale věřím že se to dá zvládnout. 

První turnaj sice předchozí optimismus ohledně počtu hráček nepotvrdil, bylo to ale spíš kvůli nemocem. V sobotu se ale ukázalo, že letos by to mohlo jít pěkně. V počtu 7+1 jsme hráli se Znojmem a Židenicemi. Se Znojmem i přes remízu 2:2 jsme byli lepším týmem a jen výborný výkon jejich gólmanky nám vzal výhru, i když důležitější opravdu bylo to, že hra byla pěkná. S Židenicemi jsme na hřišti naprosto dominovali, výsledek 17:0 byl myslím ještě milosrdný. Celé tři třetiny jsme si vytvářely šance, blýskla se Veronika Machálková, posbírala 10 bodů v jednou zápase.

Holkám díky za turnaj, věřím že sezónu 2019-2020 si užijeme

1.kolo

FBC Aligators – TJ Znojmo LAUFEN CZ             2:2

FBC Aligators – K1 Florbal Židenice girls            17:0

Denika Konečná – Natálie Adamcová, Veronika Machálková, Barbora Machálková, Anna Sigmundová, Denisa Wronková, Joanna Humpolíková, Tereza Parmová