V sobotu 14. září odehrál tým mužů 1. kolo Národní ligy proti FbK TJ Svitavy, s kterým loni tým soupeřil do posledního kola o účast v play-off. Téměř kompletní tým až na dlouhodobě zraněné, nastoupil s několika nováčky v týmu.

Hned po úvodním vhazování měl soupeř několik obrovských šancí. I přesto se dostal do vedení náš tým po brance Pavla Zbořila, kterému asistoval nováček v týmu Ondřeja Kučera. Šance během první třetiny byly na obou stranách, často „cinkala“ konstrukce branky, ale žádná branka nepadla.

V úvodu druhé třetiny soupeř srovnal na 1:1 a mohl jít i do vedení, ale nařízené trestné střílení vychytal brankář Patrik Rychlý. Před koncem třetiny se náš tým dostal do vedení 3:1. Nejprve individuální akcí rozvlnil síť střelou „20 nad led“ nováček v týmu Adam Klimeš a následně z rychlého protiútoku, jak z učebnice, svou druhou brankou Pavel Zbořil.  

Na začátku poslední části se náš tým dostal po brankách Dominika Krále a dalšího nováčka Radima Fily 5:1. Soupeř následně snížil na 2:5, a ještě dostal možnost zahrát si přesilovou hru. V té ale udeřilo naše „duo“ Lukáš Gregr a nováček Milan Ducar, který „zasunul“ míček do odkryté branky. Čas 49:01, stav 6:2 pro náš tým. Následně se ale začaly na hřišti „dít“ věci. Tým ze Svitav během 3 minut vstřelil 3 branky a stav byl následně 6:5. Náš tým si vzal oddechový čas, avšak soupeř byl nadále rozjetý a rychle vyrovnal na 6:6 a zbývalo do konce utkání ještě 5 minut. Soupeř byl nabuzený, my zaskočeni. Nenápadná akce a soupeř otáčí utkání na 7:6, čímž zápas i skončil.

Aligators Klobouky Teamstore.cz – FbK TJ Svitavy 6:7
branky:
5. Pavel Zbořil, 36. Adam Klimeš, 37. Pavel Zbořil, 43. Dominik Král, 46. Radim Fila, 50. Milan Ducar – 23. Jiří Beneš, 47. Josef Prudil, 50. David Říha, 53. David Říha, 54. Tomáš Hynek, 56. Lukáš Musil, 57. Jan Kulhavý; rozhodčí: Jiří Obalil – Martin Pivoda; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 27; zásahy brankářů: Patrik Rychlý 28 – Filip Lamař 12; po třetinách: 1:0, 2:1, 3:6;

 

Komentář trenéra domácích Milana Veselého:  „Dobře nám tak. Do zápasu jsme vstoupili hůře a soupeř byl prvních 10 minut výrazně lepší. Poté jsme převzali otěže zápasu a dobrou obranou se dostali až k vedení 5:1. No a pak jsme si šli pinknout tak trošku anarchisticky a dopadlo to, jak to dopadlo. Děkuji soupeři za utkání.“

 

Komentář vedoucího týmu Svitav Víta Sauera: „Soupeř nás trestal z rychlých protiútoků avšak po heroické 3. třetině jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Děkuji soupeři za férové utkání.“