V neděli 1. září odehráli muži první utkání letošní sezóny našeho klubu Aligators. V rámci 2. kola Poháru Českého florbalu cestovali do Starého Města, kde se střetli s domácím klubem FBC Slovácko, který nastupuje ve Zlínské lize.

Den pro nominované hráče začal již po 9. hodině, kdy měli sraz v domácí sportovní hale v Křenovicích, kde byl naplánovaný předzápasový hodinový trénink. Tým si následně dal oběd a vyrazil směr zápas. Náš tým vstupoval do zápasu jako velký favorit. Mezi našimi hráči stále probíhá souboj o to, kdo bude v sezóně mezi vyvolenými, kteří budou reprezentovat náš klub v Národní lize.

Již po pár vteřinách utkání jsme mohli otevřít skóre, ale ve velké šanci jsme selhali. Soupeř hrozil hlavně z brejků po našich ztrátách v přechodové fázi. Náš tým šance neproměnil, soupeř ano, a rázem se do šaten po první třetině odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.

 

 

Hra ve druhé třetina měla rychlý spád, a v polovině utkání náš tým již vedl 4:2. Soupeř následně snížil po využití přesilové hry. Každý tým přidal po jedné brance, takže stav po 2. třetinách byl 5:4 pro nás.

Začátek poslední třetiny byl velmi nervózní. Náš tým dělal spoustu chyb a soupeř se tlačil po vyrovnání. V prvních minutách tři krát nastřelil naši brankovou konstrukci. V čase 55:08 vstřelil Viktor Kejík branku na 6:4, avšak soupeř ihned snížil. Nakonec náš tým v posledních 10 minutách rozhodl 5 brankami o našem vítězství 11:5.

 

FBC SLOVÁCKO – Aligators 5:11
branky:
9. Šimon Gogola, 15. Robin Hromeček, 36. Lukáš Malíček, 40. Sebastián Bobáčik, 47. Jiří Chromek – 23. Patrik Jedlička, 25. Patrik Jedlička, 29. Lukáš Gregr, 32. Milan Ducar, 37. Lukáš Gregr, 46. Viktor Kejík, 51. Milan Ducar, 53. Viktor Kejík, 55. Viktor Kejík, 57. František Chmela, 60. František Chmela; rozhodčí: Broněk Bryson – Jakub Cigl; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 30; zásahy brankářů: David Číž ? – Vojtěch Ott ?; po třetinách: 2:0, 2:5, 1:6;

 

Komentář trenéra Milana Veselého:

„Musím pochválit soupeře, protože odehrál výborné utkání. Naše hra na začátku zápasu byla velmi kostrbatá, scházela nám lehkost při hře s míčkem. Musíme se teď na tréninku trochu zaměřit na základní techniku, protože tolik nezpracovaných přihrávek a ztracených míčků při vedení na čepeli, jsem už dlouho neviděl. Hráči si ale zaslouží pochválit, jaké obrovské množství šancí si vytvořili. Celkově jsme rozhodně nepodali výkon, který jsme si představovali. Do začátku Národní ligy se musíme zlepšit. Těšíme se na další kolo poháru s Atlasem Blansko.“