Na konci letošní sezóny na starší žákyně jako poslední akce čekala účast na NMČR starších žákyň v Praze Kunraticích 14.-16.6.2019, kam jsme byli pozváni do společnosti 10 ti TOP týmů  v této kategorii pro letošní rok. Po premiérové účasti v loňském roce jsme letos chtěli vylepšit loňské 6.místo i když to bylo v rámci konkurence spíš naše velké přání.

Ve skupině nás čekala FBC Česká Lípa, FBC Ostrava, Florbal Chodov a Tatran Střešovice. Před začátkem turnaje jsme si přáli hlavně postoupit do čtvrtfinále což znamenalo neskončit ve skupině poslední. Vývoj ve skupině a hlavně výkony holek byly ale pro všechny včetně organizátorů velkým překvapením. Po pátečních vítězstvích nad Českou Lípou a Ostravou a sobotních remízách s Chodovem a Střešovicemi jsme vyhráli svoji skupinu, dostali nejméně gólů a tím pádem nás ve čtvrtfinále čekal 4. tým z druhé skupiny.

FbC Aligators vs FBC Česká Lípa          4:1

FbC Aligators vs FBC Ostrava               4:2

FbC Aligators vs. Florbal Chodov         1:1

FbC Aligators vs Tatran Střešovice      1:1

Ve čtvrtfinále na naše holky čekaly hráčky TJ Znojmo, se kterými se velice dobře známe z ligy starších žákyň. Možná právě proto jsme z tohoto zápasu měli velké obavy. Po velice dobrém úvodu, kde si myslím že jsme měli dost šancí na to abychom si vypracovali náskok, aktivitu převzaly holky ze Znojma a jen díky výbornému výkonu Evičky Kulíškové v bráně byl stav až do konce 0:0. Na konci jsme díky přesilovce měli šanci na rozhodnutí zase my ale nakonec zápas skončil remízou a šlo se na 5 sérií nájezdů které rozhodly o postupu do semifinále. Nervy to byly obrovské ale po třech sériích bylo jasno, všechny první 3 naše střelkyně uspěly a naše gólmanka by v ten večer nedostala gól ani kdyby proti nám hrála repre:-). Pro Znojmo krutá prohra ale pro nás velká radost. Jak jsou nájezdy zrádné jsme měli už brzo poznat i my.

FbC Aligators vs TJ Znojmo                1:0 po sn

Do nedělních bojů o medaile kromě našich holek šel ještě Chodov, FbŠ Bohemians a Ivanti Tigers Jižní Město. V semifinále nás čekal Florbal Chodov se kterým jsme ve skupině remizovali 1:1, tentokrát jsme ale neměli šanci a dostali jsme lekci. Vysoké skóre (ne prohra, ta byla nyní naprosto zasloužená) bylo ovlivněno ze začátku zraněním ruky kapitánky a poté vážným zraněním a odjezdem do nemocnice jedné z našich obránkyň, po kterém už jsme víc než na florbal mysleli na to aby vše dobře dopadlo, proto i tak vysoké skóre.

FbC Aligators vs Florbal Chodov         0:7

Do zápasu o třetí místo proti Ivanti Tigers Jižní Město jsme šli pouze na 3 obránce kvůli zranění s tím že zkusíme zabojovat o bronz dokud to půjde a uvidíme jak dlouho vydržíme fyzicky. Smekám před holkama že v sobě po debaklu s Chodovem našly hlavně psychické ale po 3 dnech i fyzické síly. Herbadent šel v první třetině do vedení, nám se podařilo srovnat na 1:1, po obrovském náporu který jsme přestáli se nám dařilo brzdit rychlé protiútoky už na jejich půlce a postupný útok jsme ubránili, šance na výhru měly oba týmy, s postupem času si troufnu říct že jsme byli i nebezpečnější, i když převahu na hřišti měly soupeřky. Utkání skončilo 1:1 po základní době a nás zase čekaly nájezdy. Po sobotní radosti jsme tentokrát prohráli nejtěsnějším rozdílem 4:3. Bylo to obrovské zklamání, bronz byl opravdu blízko ale čtvrté místo je fantazie. Navíc do all-stars turnaje byla zvolena od nás i Blanka Gajdošová.

FbC Aligators vs Ivanti Tigers Jižní Město     1:2 po SN

Celý turnaj vyhrály holky z FbŠ Bohemians po finálové výhře nad Chodovem.

Děkuji všem rodičům kteří nám fandili na místě i doma, kamarádkám z Brodu, dvěma novým posilám po přestupu k aligátorům ze Strážnice, všem našim holkám které turnajem žily dohromady bez ohledu na vytížení, tentokrát jsme hráli opravdu hlavně na výsledek, p. Machálkové za odvoz a dovoz všech věcí, Lukáši Netrefovi a jeho organizačnímu týmu za parádní průběh turnaje i místnímu zdravotníkovi který měl letos s námi bohužel opravdu hodně práce:-(.

Pro příští sezónu máme zase za cíl se do Prahy na MČR kvalifikovat, budeme se o to na tréninzích snažit. Díky za celou sezónu.

RM