Důležité tři body zapsali do tabulky muži, když v sobotním utkání udolali neoblíbeného soupeře ze Žďáru nad Sázavou v poměru 9:6.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a již na konci první minuty otevřel skóre Pavel Zbořil. Soupeř však dvěma slepenými brankami skóre otočil. Naštěstí pro domácí celek půl minuty před koncem první třetiny vyrovnal stav opět Zbořil.

Vedení vrátil Aligátorům povedenou střelou Patrik Jedlička. Následně po dvou sporných verdiktech se hosté ze Žďáru dostali zpět do hry a dvěma góly otočili vývoj utkání. Šanci na vyrovnání dostali domácí v podobě přesilovky. Ta sice nebyla zcela povedené, ale chvíli po jejím skončení dokončil svůj hattrick Pavel Zbořil a vyrovnal. Vývoj utkání překlopil na stranu Aligators v 36. minutě kapitán Gregr, který po kombinaci s Chmelou překonal gólmana hostí.

Začátek třetí třetiny ovšem Aligátorům nevyšel, neboť hned v úvodu překonal domácího brankáře Rychlého útočník hostů Dvořák. Za pár minut již ale bylo opět veselo. Během dvou minut se podařilo Aligátorům odskočit do vedení 9:5 a prakticky rozhodnout o zápase. Poslední slovo měli sice hosté, ale již pouze korigovali zásluhou Dvořáka na konečných 9:6.

Aligators se tak po výhře posunuli na sedmou příčku tabulky, která zaručuje postup do play-off. V posledních dvou kolech zajíždí nejprve na horkou půdu do Kopřivnice, která momentálně okupuje šestou pozici. V posledním kole základní části se pak utkají proti Svitavám, které jsou v tabulce na osmé příčce, dva body za Aligators.

ALIGATORS KLOBOUKY TEAMSTORE.CZ – HIPPOS ŽĎÁR N/S. 9:6 (2:2, 3:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 1., 20. a 34. Zbořil (Bábíček, Gregr, Líznar), 47., 48. a 49. Dufek (2x Líznar, Hos), 36. a 49. Gregr (Chmela, Zbořil), 25. Jedlička (Líznar)