Starší žákyně FbC Aligators na první zápasy v roce 2019 odjely do Znojma, i když do poslední chvíle nebylo jasné jestli nás vůbec bude 5. Vzhledem k nemocem a lyžařským kurzům základních škol si ostatní družstva možná ani nevšimla že už jsme v hale…. Ale byli jsme tam, v sestavě 6+1 a s přáním ať jsou vzhledem k průběžnému prvnímu místu v tabulce naše bodové ztráty toto kolo co nejmenší….

Proti Buldoggs Brno, Židenicím, Dragons Kyjov a Znojmu, kteří všichni hráli na 2 až 3 pětky, jsme se opravdu obávali jak dlouho fyzicky vydržíme. Ale k překvapení všech holky nejen že stačily ale postupně výbornou obrannou hrou a rychlými protiútoky porazily Buldočky 1:0 a Židenice 3:0, proti Kyjovu si holky zastřílely a daly plno pěkných gólů, jen nakonec proti Znojmu, které hrálo takticky velice dobře a naše už utahané hráčky na to tempo a na florbal hraný na dlouhé přihrávky a po celém hřišti nestačily, podlehly 0:5. Ale vzhledem k ostatním výsledkům které nám hrály do karet – remízy, prohra Znojma s Kyjovem apod. jsme nakonec nejenže nenabrali žádnou ztrátu v tabulce, ale dokonce svůj náskok ještě navýšili.      

Do konce ligy st.žákyň JM a Zlínského kraje zbývají ještě sice 4 kola, ale pokud udržíme podobné tempo a vydrží zdraví tak bychom tuto krásnou pozici mohli uhájit a to by vzhledem k naší základně byl velký úspěch.

sestava ve Znojmě: Eva Kulíšková – Anika Unge, Kája Lužová, Barča Machálková, Anička Sigmundová, Verča Machálková, Dita Trumpešová

výsledky: