Dva zápasy, dvě porážky. Tak se dá ve stručnosti shrnout další vystoupení dorostenců, tentokrát v hale v Tuřanech.

První zápas byl soubojem známých celků. Aligátoři nastoupili proti Hornets Brno. A hned po první třetině to vypadalo na více než jasnou záležitost. Hernets si v poklidném tempu vybudovali pohodlný náskok 3:0 a zdálo se, že si dokráčejí pro vítězství.

Do druhé třetiny však nastoupil jiný tým Aligators a díky trefám Kubíčka, Umláška a Doupovce se podařilo během druhé části srovnat stav utkání na 3:3.

Třetí třetina nabídla zajímavý florbal, bohužel pro Aligátory se špatným koncem. Hornets odskočili v průběhu třetí části na rozdíl dvou branek. Přestože se Tomáši Zbytkovi podařilo minutu a půl před koncem snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnat se Aligátorům již nepodařilo. Trefou do prázdné branky rozhodl útočník Brna o výhře svého celku.

Druhé utkání bylo jasnou záležitostí hráčů Blanska. I přes chvilkový optický tlak si Aligators nedokázali vypracovat vyložené šance. Všechny střelecké příležitosti končili buď v náručí gólmana a nebo zcela mimo tři tyče. Když k tomu navíc přičteme spoustu osobních chyb, navíc některých, které se vidí jen u mladších žáků, tak výsledek zcela odpovídá průběhu hry.

FbC Aligators – Hornets Brno ZŠ Horní 5:7 (0:3, 3:0, 2:4)

Branky: 16. a 29. Umlášek (Zouhar, Doupovec), 14. Kubíček (Umlášek), 24. Doupovec, 39. Zbytek (Tošer)

FbC Aligators – FBK Atlas Blansko 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Branky: 17. Zouhar (Kubíček)

Komentář trenéra Martina Slabého: “Od všech kluků čekám víc. V tomto dvojzápase asi nemůžu nikoho pochválit, protože všichni zahráli podprůměrně. V prvním zápase jsme se dokázali vrátit do boje o body, což bylo super. Dokázali jsme využívat rychlých brejků, což na soupeře platilo. Bohužel ve druhém zápase jsme opět předvedli mnoho hrubých chyb. Chybí nám lepší kontrola míčku, kvalitnější přihrávky i přesnější střelba. Pokud tyto věci nezlepšíme, nemůžeme pomýšlet na body.”