Pohledný florbal, nadprůměrná divácká návštěva, výborná atmosféra a špatná koncovka. To všechno charakterizovalo nedělní podvečer na hale VUT v Brně, kde A-tým mužů bojoval o další body do tabulky Národní ligy. Bohužel neúspěšně.

Vstup do utkání měla družina trenéra Pavla Volka více než špatný. Ještě před vypršením 7. minuty svítilo na světelné tabuli skóre 3:0 pro Gullivers a s Aligators to nevypadalo vůbec dobře. Do konce třetiny se hra sice opticky vyrovnala, ale hráči v bílo-zelených dresech se před domácího gólmana dostávali obtížně. Strážce domácí svatyně si navíc s každou nebezpečně vyhlížející situací poradil.

Druhá třetina začala tlakem Aligators, který dlouho nevedl k úspěchu, byť především šance Soldána doslova křičela po gólu. Ten nakonec vstřelil Lukáš Gregr, jehož střelu zastavila až síť za zády brankáře. Gól pozvedl Aligátorům sebevědomí, ale další branky se již diváci nedočkali.

Závěrečná třetina předpovídala boj o každý centimetr na hřišti, což se potvrdilo. Aktivněji začali domácí Gullivers, ke gólu však žádná jejich akce nevedla. Na začátku 46. minuty bylo na hřišti rušno. Nejprve Gregr seknul po unikajícím hráči, ale v ponechané výhodě hráč Brna zasáhl do obličeje Pavla Zbořila a šel si odpykat pětiminutový trest. Při hře 4 na 4 však Aligátoři nabídli velmi lacině Gulls čtvrtý gól a následnou tříminutovou přesilovku 5 na 4 nevyužili. Snížení Patrika Jedličky čtyři minuty před koncem ještě vykřesalo jiskřičku naděje, ta však se závěrečnou sirénou zhasla.

Další utkání čeká Aligátory v neděli, kdy zajíždí na další horkou půdu, tentokrát do Ostravy, kde se utkají s místní Letkou. Zápas začíná ve 14:00.

Gullivers Brno – Aligators 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky: 3. a 46. Dřevěný (Foret, Bouška), 3. Kvapil (Foret), 7. Veverka (Házy) – 29. Gregr (Soldán), 56. Jedlička (Kolaja)