Jednoznačným výsledkem skončilo utkání 15. kola Národní ligy, kdy domácí Aligators hostili soupeře z Hluku. Na dvojciferném výsledku měl velkou zásluhu Ladislav Dufek, který zaznamenal hned 7 přesných zásahů.

 

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a již ve třetí minutě se poprvé radovali zásluhou Dufka. Aktivní hra pokračovala i v dalším průběhu třetiny a skóre pohodlně narůstalo. Po první třetině se tak odcházelo do kabin za jasného vedení Aligators v poměru 6:0.

Ve druhé třetině Aligátoři polevili a dovolili zkušenému soupeři celkem čtyři branky. Sami však pět vstřelili. Utkání tak měli domácí pod kontrolou. Problémy nastaly především po zbytečných dvouminutových trestech, které hráči Hluku nemilosrdně trestali.

Poslední třetina se dohrávala prakticky už jen z povinnosti a když po 26 vteřinách zvýšil na už na 12:4 Tomáš Líznar, bylo o vítězi tohoto zápasu jasno. Celkové skóre zápasu po závěrečné siréně znělo 16:8. Skvělým výkonem se prezentoval také domácí kapitán Lukáš Gregr, jenž si do statistik připsal celkem 9 bodů, za dvě branky v přesilovce a sedm asistencí.

Ofenzivní utkání si jistě užili také všichni diváci, kteří hlasitě podporovali a hnali hráče za výhrou.

 

Komentář asistenta trenéra Martina Slabého:

“Povedené ofenzivní utkání. Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu a začali proměňovat šance. O osudu utkání jsme prakticky rozhodli v první třetině, kdy jsme si vybudovali náskok, který jsme si po zbytek utkání hlídali. Rád bych touto cestou poděkoval divákům, kteří nám vtvořili skvělou atmosféru. Doufám, že ještě lepší vytvoří v neděli v Brně.”

 

Komentář Jakuba Gremmela:

“K tomuto zápasu jsme měli velký respekt, Hluk nám dlouhodobě svojí hrou nevyhovuje. Soupeř má obrovskou kvalitu směrem dopředu – to ukázal dal 8 branek venku. Ale nám se konečně povedlo být v útoku efektivní, padlo nám tam vše co mohlo. Nutno říci, že efekt Dufek pořád spolehlivě funguje. Samozřejmě musíme zpět dolů v zápase bylo hrozně moc zbytečných chyb, které Hluk okamžitě potrestal. Na Gulls musíme být zodpovědnější. Tímto vás zvu i na derby, v neděli v 17:00 VUT Brno! Dojdi podpořit zelenou vlnu.