V termínu 4.1.-6.1.2019 se naše žákyně ročníku 05 zúčastnily mezinárodního turnaje Prague Floorball Cup. Odjížděly tam posíleny o hráčky z Uherského Brodu s kterými si vždy rádi společně zahrajeme. Během tří dnů nás čekali neznámí soupeři s kterými jsme doposud ještě nehráli.

Dá se říct že všechny zápasy byly hodně vyrovnané, odehrály jsme postupně ve skupině 6 výborných zápasů. Když jsme během pátku ani soboty nenašli přemožitele, holky pomalu začaly věřit že by z toho mohl být nečekaně pěkný výsledek. A po sobotním “nočním” zápase (začátek 21.30) ve kterém jsme porazili Košice 2:0 už bylo jasné že ať už nedělní poslední zápas ve skupině dopadne jakkoli, budeme hrát večer v neděli finále.

Výsledky ve skupině:

Aligators vs FbC Přerov                          3:1
Aligators vs Florbal Jesenice                  4:0
Aligators vs FA Mladá Boleslav              8:0
Aligators vs Sk Dvojka Praha                 6:2
Aligators vs Zlty Sneh Kosice                 2:0
Aligators vs FA Mlada Boleslav 2005     0:0

Skupinu jsme vyhráli o skóre před Florbalovou akademií Mladá Boleslav “A” a se stejným soupeřem jsme hráli finále v neděli večer na Chodově. Pro všechny to byl velký zážitek, protože kdoví jestli se nám ještě povede nastupovat při státní hymně, finále řídili rozhodčí ze švédska a finska, rodiče se dívali doma v přímém přenosu na kanále youtube. Samotný zápas byl velice vyrovnaný, na šance jsme možná vyhráli my ale na góly nakonec soupeř 2:1 a z výhry se tak radovala Mladá Boleslav. Po smutku hned po prohraném finále ale nakonec holky měly velikou radost ze stříbra, druhé místo byl pro nás veliký úspěch.

Holkám velký dík za krásné zápasy, díky i holkám z Brodu za výpomoc, doufám že s námi byly rády, ostatně nebylo to poprvé a snad ani naposled. A věřím že tyto a podobné zápasy pomůžou nám i Brodu abychom v soutěžích pořádaných florbalovou unií podávali co nejlepší výkony. I když tam už budou holky zase soupeřky.:-)

A nakonec kdo si to stříbro vybojoval: Eva Kulíšková a Adriana Pomykalová v brance – Terka Smetanová, Verča Machálková, Joanna Humpolíková, Blanka Gajdošová, Lucka Vaculíková, Anika Unge, Barča Machálková, Natka Adamcová a Anička Sigmundová.