Kvůli marodce v týmu jsme odcestovaly jen s 11 hráči a gólmankou, která pro nás byla nová. I přes to jsme sobotní zápas zvládly vyhrát a to vysoko 7:2. Začaly jsme konečně hrát naši hru, akce nám vycházely a soupeři jsme tak nedaly moc šanci, až na naše časté vyloučení. Naštěstí jsme zvládly i to a zápas dotáhly do vítězného konce.

Nedělní zápas už tak pozitivní nebyl. Soupeř na nás doslova vlítl a už v první minutě jsme prohrávaly. Náš výkon nebyl špatný. Snažily jsme se a bojovaly až do konce jenže nám chybělo štěstí a holky z Hradce byly zkrátka lepší. Do odvety se budeme snažit zaměřit na věci, které nám nešly a doufáme že to bude jen lepší.

Slova hlavního trenéra Jaroslava Hály o víkendových zápasech:

„O víkendu jsme odehrály dva velmi rozdílné zápasy. Nejprve v sobotu s FTC VYSOKÉ MÝTO, předposledním týmem tabulky. Od začátku jsme měli navrch a soupeře tlačili a soupeř se dostával jen občas do rychlých, ale nebezpečným protiútokům. Nás sice trápila koncovka a dlouhá hra v oslabení (9 minut + nájezd), ale i tak jsme dokázaly vstřelit sedm branek načeš soupeř jen dvě, a zápas jsme tedy jasně vyhrály 7:2.

Nedělní zápas byl výrazně jiný, IBK HRADEC KRÁLOVÉ nás od začátku držel pod obrovským tlakem. Přesto, že holky bojovaly, vytvářely neskutečné kombinace, ale rychlý a důrazný soupeř jim většinu akcí překazil a když už střelba směřovala do brány, vychytala ji skvěle chytající gólmanka. Bohužel díky tomu se nám nepovedlo vstřelit ani jednu branku a jelikož soupeř vstřelil branek 7, byl výsledek jednoznačný, třeba že na střely na bránu skončil zápas 35:30.

Celkově bych zhodnotil víkend jako úspěšný. Vzhledem k tomu, že začátkem sezóny došlo k odchodu několika hráček a příchodu nováčku z juniorek a návratu jedné mateřské, se nově skládaný tým stále sehrává. Když k tomu připočítáme i velkou marodku, včetně naši gólmanky, bylo prozatím nad naše síly porazit lídra tabulky z Hradce,. Ale věřím, že pokud se děvčata budou stále tak zlepšovat jak do teď, příště už bude výsledek vypadat jinak.“