Dorostenci zahájili letošní sezonu v Dolních Bojanovicích. Soupeři jim byli hráči Blanska a právě domácích Dolních Bojanovic.

Na úvodní turnaj jsme odjížděli s poměrně nezkušenou sestavou, kdy hned pro čtyři hráče to byly první soutěžní zápasy v rámci Českého florbalu. Tým na úvod doplnila také dorostenka Karolína Kohoutková.
První zápas proti Blansku jsme sice nezačali dobře a hned od první minuty prohrávali, ale bojovností a nasazením jsme kvalitnějšímu soupeři byli rovnocenným soupeřem. Vývoj utkání se nám podařilo otočit. Skvělými zákroky nás podržel brankář Tomáš Fryč, díky němuž jsme drželi šance na bodový zisk. Bohužel Blansko ve třetí třetině zápas otočilo a připsalo si do tabulky první tři body.

Druhé utkání proti Dolním Bojanovicím se nám vyvedlo lépe, než to přechozí. Aktivní hrou se nám dařilo získávat spoustu míčků a vytvářet si šance. Několikrát se nám podařilo usadit se na soupeřově polovině a držet je několik vteřin jen před vlastní brankou. Po celou dobu utkání jsme byli lepším celkem a po zásluze jsme dokráčeli k výhře 7:2.

FbC Aligators – FBK Atlas Blansko 5:6
FbC Aligatros – Orel Dolní Bojanovice 7:2

Komentář trenéra Martina Slabého:
„S prvními zápasy jsem spokojen. Musím kluky pochválit za bojovnost a nasazení. Pro některé to byla nová zkušenost – hráli takové soutěžní zápasy poprvé. Máme na čem pracovat. V obou zápasech jsme prohrávali, ale vždy jsme dokázali průběh utkání otočit, což je pozitivní. Někteří hráči nastoupili na netradičních postech, ale popasovali se s tím úspěšně. Optimální sestavu budeme ještě pár zápasů hledat. Vítězství ve druhém zápase nám dodá chuť a energii do další práce. „