O víkendu se poprvé v letošní sezóně představí elitní týmy žen a mužů na domácí půdě. Pro ženy to budou na rozdíl od mužů, první zápasy v jejich lize tuto sezónu. Přijďte je podpořit.

 

Muži, Národní liga – skupina východ (SH Křenovice)

Sobota 15. 9., 19:00

Aligators Klobouky Teamstore.cz vs. FbK Horní Suchá

 

Muži přivítají ve 2. kole Národní ligy tým z Horní Suché, který v 1. kole podlehl nováčkovi z Ostravy 3:8, když měl velké problémy z kázní hráčů. Hosté z Ostravy totiž hráli 4 přesilové hry. Náš tým v prvním zápase porazil Svitavy, když otočil stav z 1:4 na 5:4 po prodloužení. V loňské sezóně byly oba zápasy velmi vyrovnané, takže se můžeme těšit na zajímavý zápas.

 

Ženy, 1. liga žen (SH Křenovice)

Sobota 15. 9., 16:00

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators vs. Orel Rtyně v Podkrkonoší

 

Ženy, 1. liga žen (SH Křenovice)

Neděle 16. 9. 10:00

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators vs. FBC Dobruška

 

Komentář vedoucí žen Terezy Baranová k víkendu:

„Sobotní zápas je pro nás velkou neznámou, jelikož jsme se s protihráčkami nesetkaly, tak doufám v kvalitní zápas, plný hezkých akcí a povedených gólů. Doprovodný program v sobotní odpoledne bude pestrý, těším se na skvělou atmosféru a snad i bodový zisk obou A-týmů. V nedělním zápase se představíme s Dobruškou, proti které jsme v loňské sezóně pár bodů urvaly, tak doufáme v pokračování. Tímto bych Vás ráda pozvala na oba zápasové dny, kde se bude určitě na co dívat.“

Z dalších týmů se o víkendu poprvé přestaví také týmy mužů C a D, dorostenky a dorostenci.

Dorostenci jedou sbírat zkušenosti 

Dalším celkem, který tento víkend zahájí sezónu, jsou dorostenci. V Dolních Bojanovicích nastoupí proti Blansku, a právě domácímu celku. V týmu skončilo z důvodu přestupu do juniorů několik opor. Na jejich práci se pokusí navázat mladší a také noví hráči.

„První turnaj pro nás bude víceméně „seznamovací. Přibylo nám to týmu několik nových kluků, kteří doposud hráli pouze orelské soutěže. Bude to pro ně první zápas v rámci Českého florbalu. Jedeme sbírat hlavně zkušenosti“, přibližuje cíle pro úvod sezóny trenér Martin Slabý.

Tým bude spoléhat především na oporu Petra Hejla, jehož branky a asistence by měly tým táhnout.