Již tento víkend startují další celostátní soutěže Českého florbalu. V sobotu začnou svou ligovou sezónu ženy, které již několikátou sezónu startují v 1. lize, druhé nejvyšší soutěži. Stejně jako v loňské sezóně je budete vidět pod názvem PRAMOS Šitbořice FbC Aligators. Kromě regionálních derby pro Bulldogs Brno a menšímu derby pro Florbal Vsetín, čekají tým daleké cesty – Třinec, Vysoké Mýto, Hradec Králové, Rtyně v Podkrkonoší, Světlá nad Sázavou, Jihlava a Dobruška

Po loňském úspěšném play off chtějí ženy dojít ještě dále. “V letošní sezóně chceme navázat na tu loňskou. Sice nám odešly tři skvělé hráčky, dvě do extraligové Olomouce a jedna Maruška Halasová, z důvodu nemoci nemůže hrát, ale týmu se vrátila po roční mateřské pauze Eva Mayerová a kádr posílí dvě talentované juniorky, které svůj nedostatek zkušeností nahrazují svou neskutečnou bojovností“, oznamuje změny v kádru hlavní trenér Jaroslav Hála.

Týmu žen se loni nepodařil start do soutěže, což letos rozhodně nechtějí opakovat. „Rádi bychom začali lépe než loni, kdy se tým herně prvních pět zápasů hledal, a od začátku navázali na loňský úspěšný závěr sezóny. Loni jsme si zapracovali na systému hry a letos se snažíme do něj zavést další nové prvky, které jsme úspěšně otestovali na Poháru České pojišťovny.“ dodává ke startu sezóny trenér.

Cíl do soutěže má tým jasný, ale i hodně vysoký. „Chceme do semifinále 1. ligy a nebude to jednoduché, 1. liga je plná kvalitních týmů.“, dodá na závěr Jaroslav Hála.

 Držte týmu palce a přijďte fandit.

 

Hráčské transfery

Příchody:

Eva Mayerová (návrat po mateřské dovolené)

Veronika Králová (juniorka)

Veronika Muselíková (juniorka)

 

Odchody:

Kateřina Slezáková (přestup do FBS Olomouc)

Pavla Manová (ukončení hostování, přestup do FBS Olomouc)

Marie Halasová (přerušení kariéry ze zdravotních důvodů)