V sobotu 8.9. odehráli muži A první kolo Národní ligy. Očekávali velmi těžký zápas, protože cestovali na půdu týmu ze Svitav, který ještě v loňské sezóně bojoval v 1. lize. Tým se vydal poprvé na cestu společně autobusem, takže již během cesty hráči mohli mezi sebou soupeře důkladně probrat.

Úvod zápasů se povedl. Již v čase 3:00 se prosadil Patrik Jedlička, a poslal náš tým do vedení. Soupeř vyrovnal až z přesilové hry, která následovala po vyloučení Ondřeje Bábíčka. Zbývalo 12 vteřin do konce třetiny, a hráči Svitav se radovali podruhé.

V polovině zápasu to vypadalo s naším týmem bledě. Stav 1:4 nevypadal příliš na bodový zisk. Do konce 2. třetiny jsme ale zásluhou nové posily Pavla Zbořila nejprve snížili na 2:4 a následně Jakub Gremmel brankou stáhl náskok soupeře již na 1 gól.

V poslední třetině bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, ale pouze střela Tomáše Líznara rozvlnila síť. Konec základní hrací doby 4:4, takže následovalo prodloužení 3 na 3.

Náš tým vyhrál vhazování a ihned odvolal brankáře a šel do risku – hry 4 na 3. V čase 62:54 vstřelil Pavel Zbořil svůj druhý gól, na který mu svým 4. bodem v utkání asistoval Tomáš Líznar a zajistili nám 2 body z horké půdy.

 

FbK TJ Svitavy vs. Aligators Klobouky Teamstore.cz 4:5p
branky:
13. Tomáš Zach, 20. Lukáš Zach, 25. Ondřej Husák, 27. Lukáš Brýdl – 4. Patrik Jedlička, 31. Pavel Zbořil, 35. Jakub Gremmel, 53. Tomáš Líznar, 63. Pavel Zbořil; rozhodčí: Roman Sladký – Radek Vybíhal; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 139; zásahy brankářů: Filip Lamař 19 – Jiří Piše 13; po třetinách: 2:1, 2:2, 0:1, 0:1;

 

Další zápas čeká muže již ve čtvrtek 13.9. od 19 hodin v Hranicích, kde odehrají 3. kolo Poháru České pojišťovny pro místnímu FBC Hranice a sobotu již další kolo Národní ligy.

Odkaz na textový online přenos z poháru ČP: Online přenos