Již tento víkend se rozjíždí nejvyšší celostátní soutěže florbalu. Elitní tým mužů již několikátou sezónu startuje v 3. nejvyšší soutěži – Národní lize. „Letošní Národní liga bude nevyrovnanější v historii“, říká k soutěži aktivní hráč a předseda klubu Jakub Gremmel. V sezóně čeká tým, který letos hraje pod názvem Aligators Klobouky Teamstore.cz náročné cestování. Kromě regionálních derby proti Gullivers Brno, Orel Telnice a nově Spartaku Hluk, čeká muže daleké cestování do kraje Vysočina (Žďár nad Sázavou, Třebíč), na sever Moravy (Letka Ostrava, Horní Suchá, Opava, Svitavy, Kopřivnice) nebo do Beskyd (Rožnov pod Radhoštěm).

Po nepodařené loňské sezóně, kdy se tým poprvé musel zachraňovat v play down, se dost věcí v týmu změnilo. „Letos tým poprvé absolvoval kondiční část letní přípravy pohromadě, a to pod vedením kondiční trenérky“, říká zpětně k harmonogramu letní přípravy sekretář klubu Milan Veselý.  Hlavně první měsíc tréninků byl pro část hráčů velmi náročný. Nebyli zvyklí na takové tempo. „Všechny hráče musím pochválit, jak přípravu odmakali“, říká hlavní trenér týmu Pavel Volek a dodává: „hráči letos cítí velkou konkurenci. Na tréninky chodí přes 20 hráčů do pole, což v minulosti nikdy nebylo. Jsou si vědomi, že kdo nemaká na maximum, tak nehraje“.

Klub byl v letošní sezóně velmi aktivní na hráčském trhu. „Po letech, kdy jsme před sezónou budovali fakticky nový tým, tak letos jsme hlavně zapracovali na rozšíření kádru, který má nyní přes 20 hráčů do pole“, říká manažer klubu Martin Slabý, který je také spokojený s věkovým průměrem týmu 24 let bez nadějných juniorů.

Hráčské transfery

Příchody:

Jiří Piše (přestup z Orel Uherský Brod)

Patrik Rychlý (přestup z FBC Hradec Králové)

Viktor Kejík (návrat po dlouhém zranění)

Adam Obertan (přestup z FBC Letka)

Daniel Vaverka (přestup z Florbal Židenice)

Michal Kolaja (návrat po odpykání disciplinárního trestu)

Pavel Zbořil (hostování z Gullivers Brno)

Daniel Šimera (hostování z PEMA Opava)

Pavel Soldán (návrat z nižších soutěží)

David Šumberák (obnova kariéry po delší době)

 

 + šancí budou více dostávat junioři (Patrik Vích, Ondřej Frank, Tomáš Kalus, Adam Králík) a další, kteří budou na sobě pracovat a ukáží, že mají na to v elitním týmu nastupovat

 

Odchody:

Josef Můčka (přerušení kariéry)

Pavel Volek (přesun do trenérské pozice)

Michal Šíma (ukončení hostování, návrat do Asper Šumperk)