O víkendu ženy odehrály 1. kolo Poháru České pojišťovny, ve kterém na domácí půdě v Křenovicích, přivítaly soupeře z Vysokého Mýta, Světlé nad Sázavou a Ostravy. Velkým favoritem čtyřčlenné skupiny byla FBC Ostrava, která je loňským semifinalistkou extraligy žen.

Pohár bereme jako přípravný turnaj před začátkem sezóny“, říká zpětně kapitánka družstva Petra Ondráčková. Během víkendu se představily v týmu i 2 nové tváře, které budou elitní tým žen doplňovat v letošní sezóně z juniorek. K tomu kapitánka dodává: “Tento turnaj byl skvělou příležitostí pro nové juniorky, které se k nám letos přidají, aby si zvykly na náš systém hry, což se nakonec velmi povedlo. Holky se gólově prosadily a zapadly do týmu, jak nejlépe mohly.“

Realizační tým ve složení Jaroslav Hála a Jan Komínek měli během turnaje možnosti vyzkoušet různé sestavy, aby mohli zjistit, co jednotlivým hráčkám nejvíce vyhovuje. Družstvo dohromady odehrálo 3 zápasy, dva vyhrály, a to proti Vysokému Mýtu a Světlé nad Sázavou. Nedělení zápas proti FBC Ostrava byl soubojem o první místo. I přes prohru je Petra Ondráčková spokojena a dodává: “s extraligovou Ostravou zápas skončil 4:1, což je pro nás úžasný výsledek“

Tým postupuje z 2 místa, takže bude možnost dál zkoušet herní kombinace, které chce mít připravené do nadcházející sezóny. Všechny hráčky už se těší na další kolo, kde změří síly s extraligovou FBS Olomouc.

 

Komentář hlavního trenéra Jaroslava Hály:

S výsledkem prvního kola poháru jsem nadmíru spokojen. Neměli jsme moc času vyzkoušet si nové taktické prvky naší hry, přesto se je holkám dařilo ve hře uplatnit. Když k tomu přidám jejich skvělé nasazení, zodpovědný přístup ke hře a výbornou atmosféru v týmu, musím tento pohárový víkend ohodnotit jako výborný. Důkazem jsou i samotné výsledky všech tří zápasů. Ale stále je na čem pracovat a co zlepšovat. 1. liga je velice vyrovnaná a my nechceme usnout na vavřínech. ”

 

Aligators vs. Sklo Bohemia Světlá n/S  7:1

FTC Vysoké Mýto vs. Aligators   1:3

Aligators vs. FBC OSTRAVA 1:4