O víkendu se odehrálo první kolo poháru Česká pojišťovny, který pořádá Český florbal. Náš tým byl nalosován do skupiny O, kde se postupně střetl s celky Dolní Bojanovice, Hornets Horní, Hodonice a Slavkov. Naše sestava byla tvořena zejména juniory a hráči, kteří stále bojují o místo v sestavě A-týmu.

V sobotu se nám do cesty jako první postavil hráči Slavkova, hrající jihomoravskou soutěž mužů. Náš celek dostal do vedení již v první minutě Tomáš Líznar. Od začátku jsme tak diktovali tempo utkání a byli jsme lepším týmem. Přestože se Slavkovu podařilo před koncem druhé třetiny vyrovnat na 3:3, tak jsme trpělivou hrou v poslední části zápasu rozhodli o naší výhře v poměru 5:3.

Aligators vs. FbC Slavkov 5:3

Dalším soupeřem byl celek Hornets Horní. Zkušený tým, doplněný o juniory, nám byl vyrovnaným soupeřem. Hned v první třetině jsme byli potrestáni za dvě drobné chyby v před brankovém prostoru, a soupeř se rázem dostal do vedení 2:0. Zhruba od poloviny zápasu jsme začali Hornety výrazněji přehrávat a začali jsme si vytvářet gólové šance. V jejich proměňování však máme již několik let velké mezery, proto jsme z nich vytěžili jen gól Pavla Zbořila. Naše převaha se pak zúročila ještě jednou, když se prosadil Ondra Frank. Do konce zápasu se skóre již nezměnilo. Každý tým si tak do tabulky připsal jeden bod.

Aligators vs. Hornets Brno ZŠ Horní 2:2

Neděle pro nás začala úvodním zápasem proti Hodonicím. Soupeře jsme od úvodních minut jasně přehrávali a byli jsme lepším celkem. Z naší převahy vyplynulo konečné skóre 9:2, které zcela odpovídá tomu, co se dělo na hřišti.

Aligators vs. TJ Hodonice 9:2

Skupinu jsme uzavírali soubojem proti týmu z Dolních Bojanovic, jehož kádr zdobí několik hráčských individualit. To se projevilo hned po 19. sekundách, když jsme inkasovali z rychlého přečíslení. Vyrovnat se nám podařilo ve 13. minutě, když krásnou nahrávku Jirky Šubíka zužitkoval Pavel Zbořil. Do konce první části jsme ještě soupeři odskočili na rozdíl dvou branek a těšili se z vedení 3:1. Druhá třetina přinesla opět naši optickou převahu, ale gólově jsme ji vyjádřili jen jednou. A protože i soupeř se radoval ze vstřeleného gólu, byl stav po dvou třetinách 4:2 v náš prospěch. Dva slepené góly v úvodu třetí třetiny byly zkouškou psychiky pro náš celek. Obstáli jsme celkem dobře, neboť hned za minutu jsme se opět dostali do vedení. Bohužel se Dolním Bojanovicím podařilo v polovině třetí třetiny vyrovnat na 5:5. Tato ztráta bodů nás však příliš netrápila, protože jsme zajistili postup do další fáze soutěže ze druhého místa.

Aligators vs. Orel Dolní Bojanovice 5:5

Ve druhém kole poháru se utkáme proti celku Židenic.

Komentář Tomáše Kaluse, který odehrál první soutěžní zápas za muže:

Myslím si, že se nám letos první kolo poháru vydařilo. Skončit na druhém místě tabulky s nejmladším týmem ve skupině je dobrý výkon. Pro mě, jako pro jednoho z nejmladších hráčů v týmu, určitě skvělá zkušenost v mužské kategorii. Zápasy jsem si velice užil, a i proti slabším soupeřům bylo o co hrát Doufám, že mi nabité zkušenosti pomůžou v zápasech v lize. Těším se na další kolo proti Židenicím.“