Již tradičním startem do ostré sezóny, je pro náš klub Pohár České pojišťovny, který pořádá Český florbal. V letošním roce nebude mužský tým cestovat daleko, protože hracím místem 1. kola poháru, bude SH Tuřany. Většina našeho týmu danou halu velmi dobře zná. Právě zde se totiž v uplynulé sezóně rozhodlo, že náš tým si i letos zahraje Národní ligu, když v 5. zápase play down, jsme porazili Havlíčkům Brod.

O víkendu nás ale budou čekat úplně jiné zápasy. Pohár je totiž velmi nevyzpytatelná soutěž. Každý klub k zápasům přistupuje různorodě. Pro někoho je to vrchol přípravy na ligový start, pro dalšího možnost dát šanci mladým juniorům, aby ukázali svůj potenciál, a určitě se najde i tým, který si jde zápasy bezstarostně užit, jako by to byl letní turnaj.

„V Aligators to bereme jako šanci pro mladé“, říká sekretář klubu Milan Veselý a dodává: „Mezi našimi hráči je spousta těch, kteří zažili premiéru v mužské kategorii právě na poháru.“ A letos tomu nebude jinak.

Rozhodně největší pozornost z mladých hráčů, bude upřena na největší klubový talent, na Tomáše Kaluse. Hráč ročníku 2001 je obrovskou nadějí klubu, již 2 roky trénuje s elitním týmem mužů, velmi na sobě pracuje, ale až letos se konečně dočká vytoužené premiéry ostrého zápasu v mužích.

„Pohár je pro nás vítanou možností, jak si vyzkoušet mladé kluky v mužských zápasech. Přednost také dostanou ti, kteří ještě stále bojují o své místo v týmu. Jsme tedy v očekávání, jak si jednotlivým hráčům bude dařit“, doplňuje manažer týmu Martin Slabý.

Hráči jsou perfektně připraveni, a těší se na start sezóny. Přijďte jim pomoci hlasitým povzbuzováním k výborným výkonům. A držme nejen Tomášovi, ale i dalším mladým hráčům palce, aby se jim zápasy podařily.

Průběh utkání, ale i aktuální umístění našeho týmu v tabulce skupiny “O”, můžete sledovat v následujícím odkazu.

Pohár České pojišťovny – skupina O

 

Program na víkend:

Sobota 25.8.

14:30 Aligators vs. FBC SLAVKOV                        

Online přenos

 

17:30 Hornets Brno ZŠ Horní vs. Aligators            

Online přenos     

 

Neděle 26.8.

10:00 Aligators vs. TJ Hodonice                            

Online přenos

 

14:30 Orel Dolní Bojanovice vs. Aligators             

Online přenos